2011 Gruodžio 09

Lenkijos sprendimas nekeičia Lietuvos ryžto turėti nuosavą atominę elektrinę

veidas.lt

Scanpix

Lenkijos sprendimas stabdyti dalyvavimą Visagino atominės elektrinės (AE) projekte nekeičia Lietuvos strateginių tikslų ir ryžto turėti nuosavą atominę elektrinę, teigia Premjeras Andrius Kubilius.

“Tai yra bendrovės, veikiančios ekonominiais pagrindais, pranešimas, kurį mes dar analizuosime. Mūsų strateginiai tikslai nesikeičia”, – penktadienį žurnalistams Lenkijos kompanijos “Polska Grupa Energetyczna” (PGE) sprendimą sustabdyti dalyvavimą Visagino atominės elektrinės projekte komentavo A. Kubilius.

PGE taip pat atsisakė derybų dėl elektros energijos pirkimo iš Kaliningrado srities, primena ELTA.

“Turėdami omenyje sąlygas, kurios dabartiniame etape mums atrodo nepriimtinos, taip pat atsižvelgdami į kitus svarbius mūsų projektus, nusprendėme, kad dalyvavimas šiame projekte bus sustabdytas prieš prisiimant kokius nors formalius įsipareigojimus”, – pažymėjo GPE prezidentas Tomašas Zadroga (Tomasz Zadroga) penktadienį paskelbtame pranešime spaudai.

PGE savo komunikate taip pat informavo, jog šiuo metu ji netęsia derybų su Rusijos kompanija “Inter RAO” dėl galimo elektros energijos pirkimo iš Kaliningrado srities.

Dalyvaujant strateginiam investuotojui – japonų bendrovei “Hitachi-GE Nuclear Energy”- bei regioniniams partneriams – Latvijos, Estijos ir Lenkijos energetikos kompanijoms, regioninė atominė elektrinė Visagine turėjo būti pastatyta iki 2020 metų.

Sutartis su strateginiu investuotoju “Hitachi-GE Nuclear Energy” planuota pasirašyti 2011-2012 metų sandūroje. Tuo pačiu metu turėtų būti pasirašoma Akcininkų sutartis su Latvijos, Estijos ir Lenkijos energetikos įmonėmis.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...