2010 Rugpjūčio 06

Kova su kontrabanda

Gyventojai savo pasiūlymus teikia nenoriai

veidas.lt

Greitai sueis mėnuo, kai Vyriausybė davė startą aktyvioms diskusijoms su visuomene kontrabandos pažabojimo tema, tačiau naudingų siūlymų kol kas negausu.

Pirmoji viešosioms konsultacijoms parinkta tema, raginanti krašto žmones drauge pamąstyti, kaip kovoti su kontrabanda, iki šiol sulaukė 22 elektroninių laiškų. Daugiausia siūlymų atsiuntė didmiesčių – Vilniaus, Kauno, Klaipėdos gyventojai. Keli laiškai Ministro pirmininko tarnybą (MPT) pasiekė iš Mažeikių, Kazlų Rūdos ir Jonavos, rašo “Lietuvos žinios”.

Pasak ministro pirmininko kanclerio pirmojo pavaduotojo Giedriaus Kazakevičiaus, žmonės dėsto savo mintis ir apie kontrabandos įveikimo būdus, ir apie korupciją. “Yra svarstytinų siūlymų, vertų rimtos diskusijos”, – paklaustas apie laiškų pobūdį, sakė vicekancleris. Kol vyksta konsultacijos, atskleisti konkrečių siūlymų jis nenorėjo.

Viešos konsultacijos tema “Kaip siūlytumėte stabdyti kontrabandą bei nelegalių prekių apyvartą” truks iki spalio 1-osios. Gauti siūlymai bus apibendrinti ir pateikti Vyriausybės darbo grupei. Apie tai, ką mąsto piliečiai, bus informuotas pats premjeras bei ministrai. “Bet kuriuo atveju visi pateikti siūlymai bus paskelbti internete”, – tikino vicekancleris.

Kokia tema bus parinkta antrosioms konsultacijoms, G.Kazakevičius negalėjo pasakyti. “Sprendimai dar nepriimti. Aktualių temų yra daug. Matysime, kokie bus šių konsultacijų rezultatai”, – teigė jis.

Vicekancleris tikino, kad reformuota MPT nuolat ieško naujų būdų, kaip padaryti Vyriausybę atviresnę piliečiams. “Konsultacijos ir yra vienas būdų siekiant šio tikslo”, – teigė jis. Esą pirmųjų konsultacijų rezultatai taps atspirties tašku, pagal kurį bus vertinamas visas projektas. Ar jis bus nuolatinis, priklausys nuo gyventojų aktyvumo.

G.Kazakevičius priminė, kad išsakyti Vyriausybei savo nuomonę – ką nors pasiūlyti, paklausti, pasikonsultuoti ar pasiskųsti – krašto gyventojai gali ir kitais būdais.

“Vien šiais metais gavome per 16 tūkst. įvairių kreipimųsi. Tai ir tradiciškai paštu siunčiami laiškai, priimamajame registruojami prašymai, telefonu priimami paklausimai”, – sakė vicekancleris.

Anot jo, Vyriausybės internetinėje svetainėje galima rašyti siūlymus Saulėlydžio komisijai, čia taip pat veikia karštoji linija apskričių reformos klausimais.

“Nuo birželio mėnesio šia linija sulaukėme apie 200 skambučių”, – teigė G.Kazakevičius. Jo duomenimis, penktadalis Vyriausybės gaunamų klausimų bei nuomonių yra susiję su Saulėlydžio komisijos kuruojamais ir apskričių reformos reikalais.

Pasak politologo Algio Krupavičiaus, užsienio valstybių parlamentai ir vyriausybės savo piliečių nuomonę stengiasi analizuoti įvairiai. “Šiuo požiūriu Vyriausybės sumanymas visiškai tinkamas”, – sakė politologas. Vis dėlto starto laikas, jo nuomone, pasirinktas ne pats geriausias.

“Vasarą daug žmonių atostogauja, todėl sumanymo pradžią vertėjo nukelti į rudenį, rugsėjo mėnesį”, – teigė A.Krupavičius. Be to, politologas mano, kad prieš pradedant tokią rimtą akciją reikėjo kur kas intensyviau informuoti visuomenę apie jai suteikiamas naujas galimybes. “Šiuo atveju informacinės kampanijos aiškiai trūko”, – įsitikinęs A.Krupavičius.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...