2014 Kovo 31

Gyventojai norėtų, kad Lietuvos politikai neerzintų Rusijos

veidas.lt

BFL

Jei Rusija vis dėlto ryžtųsi pulti Lietuvą, ar NATO ir Vakarai mus gintų ir apgintų? To klausėme Lietuvos didžiųjų miestų gyventojų.
Kaip paaiškėjo po „Veido“ užsakymu rinkos tyrimų ir konsultacijų bendrovės „Prime consulting“ atliktos apklausos, maždaug trečdalis Lietuvos didmiesčių gyventojų yra įsitikinę, kad lietuviai dėl to gali jaustis visiškai ramūs: prireikus NATO ir Europos Sąjunga tikrai stotų ginti Lietuvos nuo Rusijos.
Vis dėlto dauguma lietuvių linkę manyti, kad pagalbos iš Vakarų dėl Rusijos karo veiksmų mes sulauktume tik su tam tikromis išlygomis, o gal ir visai nesulauktume. Kad karo su Rusija atveju galbūt sulauktume tik tam tikros pagalbos, o daugiausia turėtume pasikliauti savo pačių jėgomis, mano 38,6 proc. respondentų, o daugiau nei penktadaliui Lietuvos didmiesčių gyventojų atrodo, jog mūsų šalis apskritai yra pernelyg maža ir nereikšminga, kad Vakarai lietų dėl mūsų kraują.
Dabartinę Lietuvos politikų laikyseną Rusijos atžvilgiu gyventojai vertina kritiškai – 72 proc. respondentų mano, kad mūsų politikai turėtų elgtis neutraliau ir stengtis neerzinti Rusijos. Manančiųjų priešingai – kad Lietuvos pozicija Rusijos atžvilgiu kaip tik turi būti griežta, apklausos duomenimis, šiandien Lietuvoje yra vos 26,6 proc.

Jūsų manymu, jei Rusija pradėtų karinius veiksmus prieš Lietuvą, ar NATO ir Vakarų valstybės gintų ir apgintų mūsų šalį, ar vis dėlto nedrįstų stoti prieš Rusiją? (proc.)
Gal ir sulauktume tam tikros pagalbos, bet daugiausia turėtume pasikliauti savo jėgomis     38,6
Taip, apgintų – mes esame visiškai saugūs     33,8
Ne, mūsų šalis per maža, kad Vakarai lietų dėl mūsų kraują     22,8
Nežinau / neturiu nuomonės     4,8

Kaip vertinate Lietuvos užsienio politiką Rusijos atžvilgiu? (proc.)
Ji per griežta – politikams reikėtų elgtis neutraliau ir neerzinti Rusijos     72
Lietuvos pozicija Rusijos atžvilgiu griežta, bet ji tokia ir turi būti     26,6
Nežinau / neturiu nuomonės     1,4
Šaltinis: „Veido“ užsakymu rinkos tyrimų ir konsultacijų bendrovės „Prime consulting“ 2014 m. kovo 19–21 d. atlikta Lietuvos didžiųjų miestų 500 gyventojų apklausa. Cituojant apklausą, nuoroda į „Veidą“ būtina.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentarai (2)

 1. fuksas fuksas rašo:

  Berods sovietmeciu iskiepintas baimiskas servilumas vis dar reiskiasi Lietuvos gyventuoju mastysenoje.

 2. oberfuksas oberfuksas rašo:

  Manau, kad cia jau nauji skiepai veikia… Mes tiesiog neteisingai galvojame, kad viskas pasibaige su Tarybu Sajunga. Per 25 pastaruosius metus isaugo jau nauja kumeciu karta.


Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

 • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

  Apklausos rezultatai

  Loading ... Loading ...