2010 Spalio 18

Kontrabanda

Gyventojai kontrabandą siūlo stabdyti reklama

veidas.lt

Griežtinti kontrabandą vykdančių asmenų, pareigūnų ir kontrabandinių prekių vartojimo atsakomybę, naudoti socialinės reklamos priemones, piniginėmis priemonėmis skatinti kontrabandą kontroliuojančius pareigūnus – tokiomis priemonėmis gyventojai siūlo Vyriausybei kovoti su kontrabanda.

Vyriausybė, paskelbusi viešąsias konsultacijas su visuomene, per mažiau nei 3 mėnesius sulaukė per 80 pasiūlymų, kaip šalinti kontrabandos priežastis bei kovoti su ja.

Kontrabandos priežastis šalinti gyventojai siūlo įvairiais būdais – mažinant akcizus prekėms, kurias patogu gabenti kontrabanda ir didinant toms, kurias sunku gabenti kontrabanda, mažinant mokesčius, didinant piliečių užimtumą ar net naikinant patentininkų institutą.

Siūlydami kovos su kontrabanda būdus, piliečiai dažniausiai mini priemones, kaip gerinti valstybės institucijų ir tarnybų darbo organizavimą bei griežtinti kontrabandą vykdančių asmenų, pareigūnų ir kontrabandinių prekių vartotojų atsakomybę. Visuomenės nuomone, efektyviai kovoti su kontrabanda galima įvedant visuotinį pajamų ir turto deklaravimą bei privalomus kasos aparatus turguose ir kitose prekybos vietose.

Piliečiai pastebi, kad stabdant kontrabandą ir nelegalių prekių apyvartą reikėtų daugiau dėmesio skirti visuomenės švietimui bei ugdymui. Anot konsultacijos dalyvių, informuoti visuomenę apie kontrabandos sukeliamą žalą ir ilgalaikį poveikį galima kuriant socialinę reklamą. Ji padėtų sudaryti visuotinę nepakantumo atmosferą vengiantiems mokėti mokesčius. Taip pat turėtų būti viešinamas kontrabandos informacijos telefonas ir skiriamas atlygis informaciją pateikusiems gyventojams.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...