2011 Birželio 19

Graikijos skolos mokėjimo planas – žaidimas su ugnimi

veidas.lt

greece887
Euro zonos vadovas pareiškė, kad Graikijos skolos mokėjimo planas – žaidimas su ugnimi, praneša BBC.

Graikijos krizė stato dar mažiausiai penkias Europos Sąjungos (ES) valstybes į pavojų, įspėja euro zonos grupės vadovas artėjant finansų ministrų susitikimui Liuksemburge.

Tikimasi, kad ministrai pritars 12 mlrd. eurų paskolai pagal Tarptautinio valiutos fondo ir ES gelbėjimo planą.

Pasak Liuksemburgo premjero Žano Klodo Junkerio (Jean-Claude Juncker), pirmininkaujančio euro zonos grupei, siūlydama kovai su krize pasitelkti privačius kreditorius Vokietija “žaidžia su ugnimi”.

Ž. K. Junkeris šeštadienį Vokietijos laikraščiui “Suddeutsche Zeitung” pareiškė, kad tokiu pasiūlymu kreditų reitingų agentūroms būtų pasiųstas neigiamas signalas, raginantis jas nustatyti, kad Graikija nevykdo savo įsipareigojimų grąžinti skolą.

Graikijai neįvykdžius savo įsipareigojimų, skolinimosi kaina pakiltų ir kitoms sunkumų kamuojamoms euro zonos valstybėms, kurios taip pat negalėtų vykdyti savo mokėjimų.

Anot Ž. K. Junkerio, jei krizė nebus pažabota, “ji gali išplisti Portugalijoje ir Airijoje, o tada ir Belgijoje bei Italijoje dėl jų didelės skolų naštos net anksčiau nei Ispanijoje”.

Liuksemburgo premjeras pažymėjo, kad Vokietijos kanclerės Angelos Merkel (Angela Merkel) pasiūlymas remiasi “Vokietijos vidaus politikos sumetimais”.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...