2011 Sausio 29

Geriausi 2011 metų merai

Nijolė Naujokienė

veidas.lt

Tarp dešimties geriausių miestų ir rajonų vadovų kolegos merai bei ekspertai išskyrė ir vieną vadovę. Tai Kėdainių rajono merė Nijolė Naujokienė.

N.Naujokienei, regis, išties nebuvo lengva šiame poste: tiek dėl ankstesnių ūkiškai besitvarkančių merų užduoto aukšto tono, tiek dėl stiprios opozicijos, kurią sudarė kadaise buvę partijos kolegos. Tačiau išbandymą postu merė išlaikė.

Kėdainiai buvo išpuoselėti dar jos pirmtakų. Tuo tarpu N.Naujokienės kadencijos laikotarpiu imta investuoti ne tik į miesto, bet ir į viso rajono gyvenviečių gyvenimo kokybę: buvo tiesiamos gatvės, šaligatviai, keičiamas apšvietimas, mokyklų langai, vandentiekio ir nuotekų tinklai, įrengiamos vaikų žaidimų aikštelės.

Tarp didžiausių pastarųjų metų šio rajono valdžios darbų, matyt, reikėtų išskirti sukurtą Kėdainių pramoninį parką, į kurį investuotojai kviečiami nekeliant jiems ypatingų sąlygų, išskyrus investicinio kapitalo dydį ir būsimų darbuotojų skaičių. O štai pernai liepą po užsitęsusių šalyje diskusijų Kėdainiuose pradėtas statytas pirmasis krematoriumas. Jis bus baigtas šiemet gegužę.

Sprendžiant iš viešojoje erdvėje skelbiamos informacijos, Kėdainių valdžia yra tarp tų, kuri supranta verslo interesus ir niekam nekuria išskirtinių sąlygų. Galbūt tai ir lėmė, kad net sunkmečiu Kėdainiuose nebuvo tokio masto bendrovių griūties kaip kai kuriose kitose savivaldybėse. Pernai šiame rajone veikė 904 verslo įmonės, palyginti su 2009 m., jų sumažėjo tik 2 proc., o individualią veiklą pernai vykdė 475 fiziniai asmenys, tai yra 12 proc. daugiau negu užpernai.

Kita vertus, kaip pripažįsta pati merė, dabar didžiausias galvos skausmas yra sunkmečiu sparčiai didėjanti išlaikytinių armija. “Žmonių, gaunančių įvairias pašalpas, palyginti su 2007 m., pagausėjo keturis kartus. Pavyzdžiui, Gudžiūnų mokykloje tik vienas mokinys pats perkasi pietus, visi kiti maitinami nemokamai. Rajone beveik pusė moksleivių gauna nemokamą maitinimą ir kitas išmokas”, – sako merė ir prisipažįsta sukanti galvą, kaip pritraukti potencialių darbdavių, kad sumažėtų išlaikytinių.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...