2011 Sausio 27

Geriausi 2011 metų merai

Genadijus Mikšys

veidas.lt

Rašyti apie Šiaulių miestą ir jo vadovą – bene sunkiausia užduotis. Dėl galimų viešųjų ir privačių interesų pažeidimų, kuriuos pernai rudenį konstatavo Vyriausioji tarnybinės etikos komisija, kone žlugo G.Mikšio politinė karjera. Tiesa, Vyriausiasis administracinis teismas neseniai šį sprendimą panaikino.

Vietos žiniasklaida taip pat gana kritiškai vertina daugelį Šiaulių miesto valdžios sprendimų. Tačiau mero kolegos – daugelio kitų miestų ir rajonų merai, valstybės tarnautojai ir verslininkai šio vadybininko gebėjimus vertina gerai ir mano jį esant vienu pažangesnių merų. Esą daugiausiai pagyrų jis nusipelno dėl verslo plėtros skatinimo programų ir paramos sportui. O iš to miestas gauna nemažai naudos.

G.Mikšio ir jo komandos pastangomis šiemet Šiauliuose vyks Europos sporto žaidynės ir vienas Europos vyrų krepšinio čempionato etapų. O kitąmet Šiauliuose bus surengtos ir TAFISA pasaulio sporto žaidynės. Tiesa, dėl šių žaidynių G.Mikšys sulaukė tiek vietos bendruomenės pagyrų, kad pagaliau ir Šiaulių mieste vyks aukšto lygio sporto renginys, tiek pylos dėl būsimų išlaidų. Pats G.Mikšys į tokią kritiką atsakė: “Gauti teisę surengti šias žaidynes nebuvo taip paprasta. Reikėjo dirbti ir užsiimti dideliu lobizmu.”

Beje, už naujos, modernios sporto arenos, kurioje vyks Europos krepšinio čempionatas, statybą Šiauliai buvo apdovanoti Ūkio ministerijos, o “FIBA Europe” generalinis sekretorius Naras Zanolinas net aiktelejo pamatęs šio daugiafunkcio statinio kokybę.

Be arenos, šiauliečiai pastaraisiais metais atnaujino teniso kortus, futbolo stadioną, lengvosios atletikos maniežą.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...