2011 Gegužės 30

“Gazprom” padidino dujų tiekimą Europai

veidas.lt

AFP

Stambiausios Rusijos dujų kompanijos “Gazprom” vadovas Aleksejus Mileris informavo Rusijos prezidentą Dmitrijų Medvedevą apie ženkliai padidintas dujų apimtis, tiekiamas užsienio rinkoms, pranešė Kremliaus spaudos tarnyba.

Per susitikimą A. Mileris teigė, kad pirmąjį šių metų ketvirtį, palyginti su analogišku 2010 m. laikotarpiu, dujų t užsienio šalims buvo pristatyta 12 proc. daugiau, balandį – apie 20 proc., o gegužę – 30 proc. daugiau, skelbia RBC.

A. Mileris tai sieja su įvykiais Artimuosiuose Rytuose ir Šiaurės Afrikoje, taip pat su Japonijos branduoline krize.

Jis pabrėžė, kad pirmosios Šiaurės Europos dujotiekio atšakos paleidimas yra labai laiku. “Mes užbaigėme jūrinės dujotiekio dalies statybą, per spalį-lapkritį Vakarų Europai bus pristatytos pirmosios komercinės dujų partijos”, – pareiškė “Gazprom” vadovas.

Jis taip pat pridūrė, kad “grafiko griežtai laikomasi” ir vykdant kitą stambų dujų transportavimo projektą – “Pietų srautą”. Artimiausią savaitę bus surengtas šio projekto pristatymas Briuselyje. Jį įgyvendina kompanijos iš Vokietijos, Prancūzijos, Italijos.

“Be abejonės, šis projektas yra labai savalaikis ir reikalingas, nes dujų poreikiai Europoje auga ir tai jau tampa stabilia tendencija”, – pabrėžė A. Mileris.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...