2010 Liepos 30

Kommersant

Lietuva ir Estija bando nusikrayti “Gazprom” monopolijos

veidas.lt

Rusijos dujų milžinas “Gazprom” išpučiamas iš Baltijos šalių vamzdžių – taip Lietuvos ir Estijos planus atskirti dujų perdavimo ir paskirstymo valdymą įvertino Rusijos laikraštis “Kommersant”.

Laikraštis penktadienio publikacijoje atkreipia dėmesį į Estijos valdančiųjų partijų sutarimą siekti, kad jų šalis taikytų griežčiausias ES energetikos paketo nuostatas ir įpareigotų “Eesti Gaas” atsisakyti magistralinių dujotiekių.

Lietuva taip pat siekia, kad magistralinio dujų perdavimo tinklas nebebūtų valdomas “Lietuvos dujų”, kurių didžiausi akcininkai yra Vokietijos “E.ON Ruhrgas International” ir Rusijos “Gazprom”.

“Tokiu būdu Baltijos šalys viliasi sukurti konkurencines sąlygas savo dujų rinkoje ir sumažinti dujų kainas”, – rašo “Kommersant”.

“Kol neįvyko atskyrimas, neturime jokio pagrindo manyti, kad iki mūsų bus atvesti kiti dujų tiekimo tinklai, išskyrus “Gazprom”, – Rusijos laikraštis cituoja Estijos premjerą Andrusą Ansipą.

“Eesti Gaas” – monopolistas ir vienintelė kompanija, užsiimanti rusiškų dujų transportavimu ir paskirstymu bei pardavimu Estijai. Jos akcininkai yra “Gazprom” (37 proc.), E.ON Ruhrgas AG (33,66 proc.), “Fortum” (17,72 proc.), “Itera Latvija” (9,85 proc.) ir smulkieji akcininkai (1,75 proc).

Anot laikraščio, realizuoti griežčiausią ES variantą Estija imasi, nes nesugebėjo kitais būdais gauti mažesnių dujų kainų.

Lietuvos premjeras Andrius Kubilius neseniai yra sakęs, kad kol kas “Gazprom” naudojasi monopoline padėtimi, todėl 1000 kubinių metrų dujų kaina Lietuvoje yra 100-150 JAV dolerių didesnė negu Vakarų Europoje.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...