2011 Gegužės 11

Galimybė taikyti PVM lengvatą spaudai

veidas.lt

BFL

Šalies vadovė sako mananti, kad pridėtinės vertės mokesčio (PVM) lengvatą galima būtų taikyti ir spaudai. Dalia Grybauskaitė teigia skeptiškai vertinanti PVM lengvatas, tačiau dėl spaudos, jos nuomone, galima taikyti išimtį.

“Dėl spaudos yra specifinė situacija. Kaip ir knygos, kaip ir kai kurios paslaugos ir prekės, kurios turi tą vadinamąjį socialinį jautrumą – kaip vaistai, kaip šiluma, tame tarpe – ir spauda, manau. Besibaigiant sunkmečiui, vis dėlto reikėtų kai kur pažiūrėti lanksčiau ir truputį atleisti diržą”, – paklausta apie galimus PVM lengvatų pokyčius Pabradėje žurnalistams sakė D. Grybauskaitė.

Prezidentė neįvardijo, koks tarifas spaudai galėtų būti taikomas: “Neskubėkime”.

Iki šių metų pabaigos lengvatinis 9 proc. PVM tarifas taikomas knygoms ir neperiodiniams informaciniams leidiniams, įskaitant vadovėlius, pratybų sąsiuvinius, enciklopedijas, žodynus, žinynus, informacines brošiūras, nuotraukų ir reprodukcijų albumus ir kitus. Bet periodinei spaudai PVM lengvata nenumatyta – jai taikomas 21 proc. mokesčio tarifas.

Dėl kitų galimų PVM lengvatų – maistui ar kitoms prekėms – šalies vadovė teigė esanti “labai griežtos nuomonės”. Dažniausiai, anot D. Grybauskaitės, iš PVM lengvatos pasipelno gamintojai: “Todėl labai neskubėčiau ir nemanau, kad tai yra laikas dabar daryti, nes iš tikrųjų net ir kylant kainoms, vartotojas praktiškai nepajus (efekto – BNS)”.

Apie galimus PVM pokyčius D. Grybauskaitė užsiminė pirmadienį vykusiame Spaudos atgavimo dienai skirtame renginyje.

Finansų ministerijos parengtame 2012 metų nacionalinio biudžeto pajamų projekte užsimenama, kad planai kitąmet iš PVM surinkti 9,649 mlrd. litų pajamų (16,8 proc. daugiau nei planuojama šiemet), galėtų būti neįgyvendinti, jei būtų pratęstos ar įvestos naujos PVM lengvatos, nepagerėtų mokesčių administravimas, dėl kitų veiksnių. Kokios galėtų būti naujos PVM lengvatos nekonkretizuojama.

Spaudai lengvatinis 5 proc. PVM tarifas buvo taikomas iki 2009-ųjų pradžios.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...