2014 Rugpjūčio 15

Galanda kirvius, kalavijus aštrius?

veidas.lt

Lietuviai – ne militaristai. Tiksliau, nėra užvaldyti ne visuomet nuoširdžios militaristinės retorikos. Tokia mintis peršasi, kada peržvelgi „Veido“ užsakytos apklausos duomenis. Visų pirma gana neapibrėžtą karinio užpuolimo grėsmę jaučia apie pusę respondentų  – 51,8 proc. Kiti artimiausią dešimtmetį tikisi nugyventi taikiai. Jeigu karo trimitai pašauks, pusė piliečių pasiryžę besąlygiškai dalyvauti rezistencijoje (48,6 proc.). Galvos, svarstys, kur jo ir jo artimųjų, o kur tėvynės interesas, arti trečdalio (32,2 proc.), o galvos sau nesuka penktadalis (19,2 proc.) – jie nežino, tai gal ir negalvoja.

Nei džiaugtis, nei liūdėti dėl tokių duomenų per daug neverta: prasidėjus karui piliečiams į kraują plūsteli adrenalinas, ir jie kitaip atsakinėja į klausimus.

Ar tikitės, kad Lietuva per artimiausią dešimtmetį gali patirti ginkluotą kitos valstybės antpuolį?

 

Taip               51,8

Ne                 48,2

 

Lietuvos užpuolimo atveju jūs…

 

Bet kuriuo atveju dalyvautumėte ginkluotoje ar neginkluotoje rezistencijoje         48,6

 

Stengtumėtės atsižvelgti į šeimos, artimųjų ir savo paties (-ios) interesus, net jeigu tai reikštų visišką pasyvumą                                           32,2

 

Nežinau        19,2

 

 

 

 

 

 

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...