2015 Gegužės 15

Ukrainoje taikos nesitiki nei lietuviai, nei rusai

veidas.lt

Scanpix

Kalbant apie karą ir taiką, dauguma žmonių komentuoja žiniasklaidos antraštes. Jeigu paklausus apie karo Ukrainoje perspektyvas būtų daug tokių, kurie atsakė „nežinau“, sakytume, kad Rusijos ir Ukrainos konflikto tema patyrė infliaciją. Mūsų atveju nežinančiųjų dalis sudaro 8,8 proc. – vadinasi, daugiau nei 90 proc. apklaustųjų Ukrainos reikalai turi vertę. Ir 55,4 proc. tų, kurie turi nuomonę, laukia karo. Arti 20 proc. tikisi atviros Rusijos agresijos.

 

Palyginimui – duomenys, kuriuos balandžio pradžioje paviešino Rusijos viešosios nuomonės fondas. 54 proc. rusų (taip čia vadiname Rusijos piliečius) mano, jog egzistuoja karo tarp Rusijos ir NATO grėsmė. Tokios grėsmės nemato 37 proc. apklaustųjų. Manančiųjų, jog Rusijos politika mažina karo grėsmę, yra 66 proc. – vaizdžiai kalbant, tiek rusų savo šalies lyderius įsivaizduoja esant taikos balandžius, o 28 proc. apklaustųjų įsitikinę, kad šalis naudoja tiktai diplomatines priemones. Šalies prezidento Vladimiro Putino autoritetą laiko taikos veiksniu 11 proc. rusų. Ir tiktai 15 proc. apklaustųjų įsitikinę, jog Rusijos politika didina karo riziką. Nuomonės aiškios, belieka prisiminti istorijos pamokas – karas nutinka, kada jo norima ir laukiama.

 

Kokių tikitės Rusijos veiksmų Ukrainoje artimiausiu metu?       (proc.)

1                    Rusijos skatinamas separatistų puolimas                       35,6

2                    Atvira Rusijos agresija prieš Ukrainą                            19,8

3                    Nelabai intensyvus ilgalaikis pozicinis karas                                      23,4

4                    Rusijos atsitraukimas sumažinus paramą teroristams                         12,4

5                    Nežinau                              8,8

 

 

Šaltinis: „Veido“ užsakymu rinkos tyrimų ir konsultacijų bendrovės „Prime Consulting“ 2015 m. gegužės 7-9 d. atlikta Lietuvos didžiųjų miestų 500 gyventojų apklausa. Cituojant apklausą, nuoroda į „Veidą“ būtina.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...