2011 Balandžio 19

Politika

G. Vagnorius: neturime postais maloninti tautų kiršintojų

veidas.lt

Ekspremjeras Gediminas Vagnorius įsitikinęs, kad Tėvynės interesus gerbiantys politikai turėtų susilaikyti nuo koalicijos su politinę nesantaiką provokuojančiu “Valdemaro Tomaševskio bloku”. Politiko manymu, įgydami “auksinius” balsus Vilniaus taryboje, jie “pavojingai šokdintų materialiniais interesais užganėdintą Vilniaus valdžią”.

“Dauguma lietuvių neabejotinai pasisako už kuo draugiškesnius santykius su Lietuvos lenkais, supranta ilgalaikę Vilniaus ir Varšuvos strateginės partnerystės svarbą. Tačiau neturime politiškai skatinti ir valdžios postais maloninti tautų kiršintojų”, – sako G. Vagnorius.

Kaip jis pažymi, dar neseniai Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) lyderiai kaltino Valdemarą Tomaševskį ir jo vadovaujamą Lietuvos lenkų rinkimų akciją (LLRA) antilietuviška veikla, o Rolando Pakso Tvarkos ir teisingumo partiją – glaudžiais ryšiais su nedraugiškomis promaskvietiškomis jėgomis. Pasak G. Vagnoriaus, su šiomis politinėmis grupėmis, kaip žalingomis valstybės interesams, buvo reikalaujama nebendradarbiauti ne tik Seime, bet ir Vilniaus savivaldybėje.

“Tačiau TS-LKD vadovų deklaruotos politinės vertybės apsivertė aukštyn kojomis – “tvarkiečiai” tapo strateginiais partneriais ne tik Vilniuje, bet ir Kaune. Patriotiškai nusiteikę rinkėjai ypač nustebo išgirdę apie Andriaus Kubiliaus remiamą Vilniaus konservatorių jungimąsi su “V. Tomaševskio bloku”, kurio lyderis vėl “verčiasi” tautų kiršinimu, kursto nesantaiką tarp Lenkijos ir Lietuvos. Kokie politiniai pokyčiai nulėmė netikėtą ankščiau deklaruotų “valstybės gynėjų” ir “antivalstybininkų” draugystę? Kas pasikeitė – ar R. Paksas su V. Tomaševskiu tapo didesniais Lietuvos patriotiniais, ar A. Kubilius pasidavė Maskvos įtakai?”, – svarsto Krikščionių partijos lyderis.

Pasak G. Vagnoriaus, sunku patikėti, jog V. Tomaševskio vadovaujama LLRA tapo artimesnė, prisijungusi buvusį kadrinį KGB karininką iš Rusų aljanso. “Daugiau įtarimų kelia Tėvynės sąjungos lyderio politiniai “suartėjimai” su Minsku ir Maskva, dėl ko stringa strateginiai energetiniai projektai, o Lietuva vis brangiau moka už dujas ir elektros energiją”, – sako G. Vagnorius.

Ekspremjeras neatmeta galimybės, kad į antilietuvišką koaliciją galimai einama dėl postų Vilniaus valdžioje. “Jei į antilietuvišką “konservatorių – tvarkiečių – lenkų” koaliciją einama tik dėl “pelningų” Vilniaus postų, tai reikštų visišką vertybinės politikos išsižadėjimą ir rinkėjų mulkinimą savanaudiškais tikslais. Jei taip lengvai parsiduodama dėl valdžios Vilniaus savivaldybėje, tai kiek Tėvynės sąjungos lyderis gali paaukoti Lietuvos už paramą iki Seimo rinkimų ar po jų, siekiant išlikti Vyriausybės vadovu!?”, – svarsto G. Vagnorius.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...