2011 Balandžio 28

Politika

G.Songaila pašalintas iš konservatorių partijos

veidas.lt

BFL

Parlamentaras Gintaras Songaila pašalintas iš valdančiosios Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) partijos.

Tokį sprendimą trečiadienį priėmė TS-LKD Priežiūros komitetas, BNS patvirtino šio komiteto pirmininkas Alfonsas Andriuškevičius.

“Skųsdamas partijos bendruomenės sprendimą teismui G.Songaila šiukščiai pažeidė įstatuose nustatytą tokių sprendimų skundimo tvarką, ir dėl to pašalintas iš partijos”, – sakė A.Andriuškevičius.

TS-LKD pirmininkas premjeras A.Kubilius ketvirtadienio rytą sakė apie šį Priežiūros komiteto sprendimą dar nežinantis, tačiau pabrėžė, jog komitetas turi didelį autoritetą ir jo sprendimai nediskutuojami.

“Vakar popietę nebuvau Vilniuje. Bet žinau, kad į Priežiūros komitetą kreipėsi grupė partijos narių, išties išsakydami nepasitenkinimą pastarojo meto jo veiksmais, ir ypač kai dėl Vilniaus miesto partijos tarybos priimto sprendimo dėl koalicijos formavimo G.Songaila sugebėjo tokį bendrapartiečių sprendimą apskųsti teismui”, – interviu Žinių radijui ketvirtadienį sakė A.Kubilius.

Jis pridūrė, kad “Priežiūros komitetas mūsų partijoj turi tikrai labai didelį autoritetą, tai kaip Konstitucinis Teismas koks, ir mes jo sprendimų nediskutuojam ir neginčijam”.

Vilniaus miesto mero rinkimų išvakarėse G.Songaila kreipėsi į teismą, prašydamas panaikinti TS-LKD Vilniaus sueigos tarybos sprendimą sudaryti koaliciją su Valdemaro Tomaševskio bloku. Taip pat Seimo narys paprašė teismo pritaikyti laikinąsias apsaugos priemones – laikinai sustabdyti minėtą sprendimą, kol teismas išnagrinės ieškinį.

Savo ieškinį parlamentaras grindė teigdamas, kad TS-LKD principinės nuostatos, kurios remiasi pagarba valstybei, jos Konstitucijai bei įstatymams, valstybinės kalbos puoselėjimu, iš esmės prieštarauja Lietuvos lenkų rinkimų akcijos nuostatoms.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...