2010 Spalio 01

Užsienio verslas

“Fitch” pagerino pasaulio ūkio plėtros prognozę

veidas.lt

Pasaulio ekonomikos atsigavimas tęsiasi, bet jo struktūra pasikeitė – Europos ūkio plėtra antrąjį ketvirtį pranoko analitikų lūkesčius, o Japonijoje ir JAV ekonomikos augimas sulėtėjo, teigiama tarptautinės reitingų agentūros “Fitch Ratings” kas ketvirtį rengiamoje pasaulio ekonomikos apžvalgoje.

“Fitch” pablogino JAV ūkio prieaugio šiais metais prognozę 0,3 procentinio punkto iki 2,7 procento. JAV darbo ir nekilnojamojo turto rinkų rodikliai tebėra silpni, bet agentūra nemano, kad šalį ištiktų dviguba recesija.

Didžiosios Britanijos ir euro zonos ūkio prieaugio šiais metais prognozės padidintos 0,5 procentinio punkto – iki atitinkamai 1,7 proc. ir 1,8 procento. Japonijos prognozė nepakeista (3 proc.).

Naujausiais agentūros vertinimais, didžiausių ekonomiškai stiprių pasaulio šalių bendrojo vidaus produkto (BVP) prieaugis šiemet sieks 2,4 proc., o ne 2,2 proc., kaip prognozuota liepos mėnesį. Pasaulio BVP prieaugio prognozė padidinta nuo 3,1 proc. iki 3,2 procento.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...