2010 Balandžio 15

Vertinimas

Europos ekspertai vertins kalinių ir globos namuose gyvenančiųjų teises

veidas.lt

Europos ekspertai vertins, kaip Lietuvoje užtikrinamos žmonių, kurių laivė apribota, teisės. Kitą savaitę Lietuvoje lankysis Europos komiteto prieš kankinimus ir kitokį nežmonišką, žiaurų ar žeminantį elgesį ar baudimą (CPT) delegacija, pranešė Teisingumo ministerija.

Komiteto nariai vertins, kaip laisvės atėmimo įstaigose užtikrinamos žmogaus teisės, bei pateiks savo išvadas.

Teisingumo ministras Remigijus Šimašius pareiškė šį vizitą vertinąs kaip efektyvią pagalbą atliekant nešališką analizę bei identifikuojant problemiškiausias sritis. Po apsilankymo pateikta ataskaita Lietuvai leis įvertinti esamą situaciją bei pateiktomis išvadomis remtis priimant su šių įstaigų veikla susijusius sprendimus.

Teisė CPT atlikti tokias patikrinimo procedūras numatyta Europos konvencijoje prieš kankinimą ir kitokį žiaurų, nežmonišką ar žeminantį elgesį ir baudimą, kuri Lietuvos atžvilgiu įsigaliojo 1999 metų kovo 1 dieną.

Pagal vertintojų delegacijos pateiktas išvadas, komitetas valstybėms teikia rekomendacijas ir siūlymus dėl tikrintose įstaigose laikomų asmenų teisių apsaugos. Išvados valstybėms paprastai pateikiamos per tris mėnesius po vizito.

Komiteto nariai inspektuoja ne tik pataisos įstaigas, policijų areštines, užsienio piliečių registravimo bei pabėgėlių priėmimo centrus, bet ir psichiatrines ligonines, vaikų auklėjimo ir globos namus bei kitas įstaigas, kuriose gali būti laikomi asmenys, kurių laisvė yra apribota.

Paskutinį kartą CPT atstovai mūsų šalyje lankėsi 2008 metais. Po šio vizito komitetas Lietuvai pateikė rekomendacijas, kurių įgyvendinimo viešą ataskaitą Vyriausybė komitetui pateikė pernai rudenį.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...