2010 Balandžio 20

Įkalinimo įstaigos

Nauji kalėjimai Lietuvoje bus pusiau arba visiškai privatūs

veidas.lt

Mažiausiai keturi tardymo izoliatoriai-kalėjimai Lietuvoje iki 2015-2017 metų iškils kaip pusiau  arba visiškai privatūs, teisingumo ministrą Remigijų Šimašių antradienį  cituoja dienraštis “Lietuvos rytas”.

Nuspręsta, kad pirmoji tokia įstaiga iškils šalia Šiaulių uždaryto sąvartyno – suformuotas valstybei priklausantis sklypas, todėl liko tik paskelbti konkursą. Valdžia tikisi, kad kalėjimus pastatys privatūs investuotojai, pastatus prižiūrės privatūs komunalininkai, o  nusikaltėlius saugos privati saugos bendrovė.

Pasak teisingumo ministro, netrukus bus skelbiamas žemės sklypų,  kuriuose stovės ir kiti kalėjimai, įsigijimo konkursas. Privatūs kalėjimai kils  ne tik šalia Šiaulių, bet ir prie Vilniaus, Klaipėdos ir Panevėžio.

Apskaičiuota, kad naujų kalėjimų statyba ir įrengimas kainuotų apie  320 mln. litų.

“Valstybė neturi galimybių skolintis naujų kalėjimų statybai. Tad jie turėtų būti statomi visiškai arba iš dalies už privačių investuotojų pinigus”, – teigė R.Šimašius.

Dalį išlaidų ketinama padengti pardavus senuosius kalėjimus ir jiems priklausančius sklypus. Už Marijampolės, Panevėžio pataisos namus,  Lukiškių kompleksą ir Šiaulių tardymo izoliatorių tikimasi gauti apie 300 mln.  litų.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...