2010 Birželio 11

Kalėjimai

Ekspertai vertins, kaip Lietuvoje užtikrinamos įkalintų žmonių teisės

veidas.lt

Lietuvoje kitą savaitę lankysis Europos ekspertų delegacija, ketinanti įvertinti, kaip įstaigose, kuriose žmonių laisvė apribota, užtikrinamos žmogaus teisės.

Pasak Teisingumo ministerijos, nėra žinoma, kurias įstaigas Europos komiteto prieš kankinimus ir kitokį nežmonišką, žiaurų ar žeminantį elgesį ar baudimą (CPT) delegacija ketina aplankyti, tačiau tikimasi, jog aplankytosios paaiškės vizitui einant į pabaigą.

TM duomenimis, komitetas inspektuoja ne tik pataisos įstaigas, policijų areštines, užsienio piliečių registravimo bei pabėgėlių priėmimo centrus, bet ir psichiatrines ligonines, vaikų auklėjimo ir globos namus bei kitas įstaigas, galinčias riboti jose laikomų asmenų laisvę.

CPT delegacija Lietuvoje viešės savaitė, o jos išvados valstybėms paprastai pateikiamos per tris mėnesius po vizito.

“Po apsilankymo pateikta Komiteto ataskaita leis įsivertinti esamą situaciją bei pateiktomis išvadomis remtis priimant su šių įstaigų veikla susijusius sprendimus,” – teigiama TM pranešime.

Pagal vertintojų delegacijos pateiktas išvadas Komitetas valstybėms teikia rekomendacijas ir pasiūlymus dėl tikrintose įstaigose laikomų asmenų teisių apsaugos.

Teisė CPT atlikti tokias patikrinimo procedūras yra numatyta Europos konvencijoje prieš kankinimą ir kitokį žiaurų, nežmonišką ar žeminantį elgesį ir baudimą, kuri Lietuvos atžvilgiu įsigaliojo 1999-aisiais.

CPT delegacijos vizitas Lietuvoje buvo numatytas dar balandžio viduryje, tačiau tuomet dėl vulkaninio debesies sukeltų trukdžių jis neįvyko.

Paskutinį kartą CPT atstovai mūsų šalyje lankėsi 2008-aisiais. Apie po šio vizito pateiktų rekomendacijų įgyvendinimą Vyriausybė pernai rudenį Komitetui yra pateikusi viešą ataskaitą.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...