2011 Liepos 01

H.Clinton pareikalavo paleisti politinius kalinius Baltarusijoje

veidas.lt

"Veido" archyvas

Baltarusijos režimas turi paleisti politinius kalinius ir imtis demokratinių reformų, penktadienį Vilniuje pareiškė JAV valstybės sekretorė Hillary Clinton (Hilari Klinton).

“Kartu mes reikalaujame, kad Baltarusija paleistų politinius kalinius ir imtųsi demokratinių reformų”, – sakė H.Clinton bendroje spaudos konferencijoje su Lietuvos prezidente Dalia Grybauskaite.

“Liūdna, kad Baltarusijos žmonių padėtis taip skiriasi nuo jų kaimynų. Tai mums primena, kad pilnos ir laisvos Europos kūrimas dar nėra baigtas”, – kalbėjo H.Clinton.

Autoritarinis Baltarusijos prezidentas Aleksandras Lukašenka sulaukė Vakarų sankcijų, kai po pernai gruodį vykusių prezidento rinkimų ėmėsi griežtų represijų prieš opozicijos atstovus. Vėliau dalis opozicijos lyderių sulaukė laisvės atėmimo bausmių.

Europos Sąjunga (ES) ir JAV uždraudė A.Lukašenkai ir dar keliems šimtams aukštų pareigūnų atvykti į šias šalis, tačiau rimtų ekonominių sankcijų režimas nesulaukė. Lietuva pasisako prieš ekonomines sankcijas, sakydama, kad tai gali neigiamai paveikti finansų krizė nuskurdintus eilinius baltarusius.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...