2013 Birželio 13

Estų dailininko Otto Lambingo kūrinių paroda

veidas.lt

Šių metų birželio 19 d. (trečiadienį) 17 val. galerijoje „Aukso pjūvis“ (adresas: Verslo lyderių centras (BLC), K. Donelaičio g. 62, Kaunas) atidaroma estų dailininko Otto Lambingo (Ott Lambing) kūrinių paroda.

Dailininkas gimė 1955 m. Kohtla Jarvėje, Estijoje. 1975 m. baigė meno ir dizaino studijas Tartu meno mokykloje. Tais pačiais metais apsigyveno Hiiumaa saloje, Kardla mieste. Nuo 1994 m. dirbo Kardla kultūros centro meno studijoje parodų organizatoriumi ir vadovu. Šiuo metu jis vadovauja Kardla miesto dailės mokyklai, rengia vasaros dailės stovyklas Hiiumaa saloje, organizuoja įvairias parodas Estijoje ir užsienyje (Lietuvoje, Danijoje, Švedijoje, Suomijoje, Vokietijoje, Rusijoje ir kt.), yra surengęs 27 personalines savo parodas.

Lietuvoje Otto Lambingo kūryba bus rodoma jau ketvirtąjį kartą. Dailininko parodą kuruoja Estijos garbės konsulas Virginijus Biskys. Tarp Hiiumaa salos bendruomenės ir Lietuvos užsimezgę glaudūs bendradarbiavimo ryšiai virto bendrais tęstiniais projektais: estų ir lietuvių menininkai keliauja, keičiasi parodomis, rengia bendrus kūrybinius užsiėmimus.

Hiiumaa sala, kurioje menininkas gyvena, yra antroji pagal dydį Estijos sala (po Saaremaa salos) Baltijos jūroje. Čia atkeliauja mažiau turistų, viešpatauja ramybė, nepaliestas gamtos grožis, grynas oras, pakrantėse driekiasi laukiniai paplūdimiai su švyturiais. Gyvenimas pajūryje, gamtos apsuptyje, darbas su jaunimu lemia ir dailininko kūrinių pobūdį. Vaiskios spalvos, romantiški, pasakiški motyvai skleidžia gyvenimo džiaugsmą. Autorius teigia savo laimę ir įkvėpimą atradęs kasdieniniame darbe, bendravime su jaunimu. Todėl ir savo kūriniais norėtų perteikti žiūrovui Hiiumaa salos švytėjimą.

 

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...