2010 Gruodžio 06

Verslas

Kruonio HAE nuoma domėjosi ir estai

veidas.lt

Kruonio hidroakumuliacinės elektrinės (HAE) savininkė “Lietuvos energija” nuolat sulaukia pasiūlymų išnuomoti šį objektą – šiemet susidomėjimą nuomotis Kruonio HAE išreiškė estai.

“Prieš keletą metų Kruonio HAE nuoma labai domėjosi “Inter RAO”, šiais metais tokį norą išreiškė ir galimybėmis nuomotis šį objektą labai domėjosi estai”, – “Kauno dienai” teigė “Lietuvos energijos” Didmeninės elektros prekybos departamento direktorius Edvardas Važgėla. .

“Estai suinteresuoti palaikyti aukštas kainas regione, nes jie – perteklinė rinka, elektros gamina daugiau nei suvartoja ir norėtų ją realizuoti gretimose rinkose kalbėjome dėl nuomos, klausėme estų, ką jūs darysite, jei išnuomosime? Kur dėsite elektrą? Sako: “Parduosime jūsų rinkoje.” Mes tą ir patys galime padaryti!” – kalbėjo E.Važgėla.

Tačiau jis patikino, kad niekada nei pati “Lietuvos energija”, nei jai pavaldi Kruonio HAE nebuvo sudariusi jokių nuomos sutarčių su trečiosiomis šalimis, taip pat su Rusijos energetkos milžine Inter RAO” ar su ja susijusiomis įmonėmis.

Anot E.Važgėlos, Kruonio HAE reikalinga ne tik šalies elektros poreikiams patenkinti, saugumui užtikrinti, bet ir leidžia palaikyti tam tikro lygio elektros kainas. Jei nebūtų Kruonio, elektros kaina smarkiai išaugtų.

“Kruonio HAE įkraunama tik “Lietuvos energijai” priklausančia elektra, kuri kiekvienai kitai dienai įsigyjama pagal pigiausią pasiūlymą per biržą iš “Inter RAO Lietuvos” arba importuojama iš Baltarusijos, Estijos arba Latvijos”, – aiškino E.Važgėla.

Paprastai naktimis nuo dviejų iki keturių Kruonio HAE blokų įkraunami pigesne naktine rusiška elektra. Dieną, kaip rezervas nenumatytiems atvejams, lieka įkrauti du blokai. Likusią elektrą “Lietuvos energija” parduoda rinkai: VST, Rytų skirstomiesiems tinklams, kitiems nepriklausomiems tiekėjams.

E.Važgėla pripažįsta, kad esama išankstinių susitarimų dėl kainos, kuria perkama elektra iš skirtingų tiekėjų, tačiau neatskleidė, kokios tos kainos – tai komercinė paslaptis. Tokie išankstiniai sandoriai dėl elektros kiekio ir kainos vykdomi per biržą.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentarai (1)

  1. MM MM rašo:

    Išnuomoti Kruonio HAE – tai šventvagystė.


Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...