2011 Kovo 23

Libanas

Libane gali būti pagrobti keli turistai – anot Estijos konsulo, tai septyni estai

veidas.lt

Libano rytuose Bekaa slėnyje trečiadienį gali būti pagrobti septyni dviračiais keliavę europiečiai, kurie, kaip spėjama, yra estai, gali būti ir ukrainiečiai.

Ukrainos ambasada Libane sakė neturinti jokių žinių apie šį įvykį.

Tuo tarpu Estijos konsulas Libane patvirtino, jog pagrobtieji septyni dviratininkai yra estai.

“Generalinis saugumas Zalėje paskambino man ir sakė, jog rasti dokumentai yra estų”, – sakė agentūrai “Reuters” Estijos konsulas Sami Kamouhas (Samis Kamuhas).

Pasak mačiusiųjų, juos kažkokie kaukėti vyrai jėga sugrūdo į du baltus furgonus ir vieną juodą mersedesą, sakė agentūrai AFP Libano saugumo ir kariškių pareigūnai.

“Jie matyt buvo pagrobti”, – sakė kariškių atstovas agentūrai AFP ir pridūrė, kad rasti jų dviračiai, palikti prie kryžkelės netoli Zalės miesto.

Saugumo pareigūnas nurodė, jog minimi turistai visi yra iš Estijos, bet vienas pareigūnas Zalėje anksčiau sakė, jog tarp jų buvo ir ukrainiečių, nes pagrobimo vietoje neva rastas vienas ukrainiečio asmens dokumentas.

Tikriausiai dviratininkai į Libaną įvažiavo iš Sirijos apie 16 val. ir buvo užpulti kelyje tarp daugiausia krikščionių apgyvento Zalės miesto ir Kfar Zabedo, kuriame gyvena ir krikščionys, ir arabai sunitai.

Agentūros “Reuters” fotografas įvykio vietoje matė paliktus turistų dviračius ir mantą. Saugumo pareigūnai apklausinėjo liudininkus.

Pernai Bekaa slėnyje buvo pagrobti du lenkai, bet greitai buvo paleisti, kai saugumo pajėgos kontrolės poste apšaudė pagrobėjus ir vieną nukovė.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...