2010 Gruodžio 28

Estija

Estijos prezidentas nemano, kad Savisaaro vadovaujama partija gali įeiti į vyriausybės sudėtį

veidas.lt

Atsižvelgiant į naujausius demaskavimus, Edgaro Savisaaro (Edgaro Savisaro) vadovaujama Centro partija negali būti įtraukta į vyriausybės sudėtį.

Tai Estijos prezidentas Toomas Hendrikas Ilvesas (Tomas Hendrikas Ilvesas) pirmadienio vakarą pareiškė metų pabaigai skirtame interviu Estijos televizijos laidai “Aktuali kamera”.

“Bet kuris mėginimas slaptai finansuoti partiją yra pavojingas valstybės saugumui ir demokratinei santvarkai, nes bet kurios aukos numato atsakomąsias paslaugas”, – sakė T.H.Ilvesas, komentuodamas skandalą dėl Centro partijos finansavimo.

Prezidento vertinimu, toks elgesys – savo liaudies, savo rinkėjų ir savo partijos apgaulė.

“Estijos prezidentas, kad ir kas būtų – ar aš, ar kitas, ar tas, kuris ateis po jo, vykdydamas savo tarnybos pareigą, negali leisti tokios partijos į vyriausybę tol, kol tokio elgesio neapsvarstys partija ir jo neatmes, – cituoja T.H.Ilveso žodžius naujienų transliavimo portalas. – O žmonės, taikantys tokią praktiką, daugiau nebebus susiję su partija”.

Pasak prezidento, per šį skandalą nebuvo pažeistas įstatymas, bet tai nereiškia kad viskas yra gerai etikos požiūriu.

T.H.Ilvesas pabrėžė, jog dėl Centro partijos finansavimo kilęs skandalas aiškiai rodo, kad partijų finansavimo klausimu dar reikia labai daug dirbti įstatymų leidimo lygiu.

“Tai, kad šioje istorijoje nėra nieko, kas vertinama kaip kriminalinis dalykas, galima paaiškinti pirmiausia mūsų įstatymais, taip pat tuo, kad sandėris nutrūko pusiaukelėje, įsikišus saugumo policijai. Bet tai nesumažina reikalo etinės reikšmės”, – sakė prezidentas.

“Kalbėdami apie etiką mes galime apeliuoti į įstatymus. Toks požiūris ir toks elgesys turi būti pasmerkti nepriklausomai nuo to, ką sako įstatymai”, – pridūrė H.T.Ilvesas.

“Blogai, kai slaptas finansavimas vyksta valstybės vidaus lygiu, bet dar blogiau, kai finansuojama iš išorės. Kiekvienas toks finansavimas numato atsakomąją paslaugą. Valstybės vidaus lygiu šios paslaugos yra korupcinio pobūdžio – pavyzdžiui, priimamas vienoks ar kitoks įstatymas, o jeigu pinigai ateina iš užsienio, turimas omenyje jau valstybės saugumas”, – sakė jis.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...