2011 Sausio 01

Užsienis

Estijai “nereikia gėdytis” savo veiksmų brendant iš krizės

veidas.lt

Estijos prezidentas Toomasas Hendrikas Ilvesas (Tomas Hendrikas Ilvesas) Naujųjų metų išvakarėse kreipdamasis į tautą pažymėjo, kad besibaigiantys metai atnešė ekonomikos krizės pabaigą ir kad Estijai “nereikia gėdytis” per krizę atliktų veiksmų.

“Praeitoje naujametinėje kalboje sakiau, kad nuo rūpesčių pajuodusio dangaus pakraštyje matoma šviesa; jaučiame besibaigiantį mūsų ekonomikos smukimą ir naujo augimo pradžią. Taip ir nutiko. Ir mums nėra priežasčių gėdytis. Krizė neperaugo į katastrofą dar ir dėl to, kad šioje sudėtingoje padėtyje mes patys – iš tiesų dar prieš prasidedant sunkmečiui – iš esmės žengėme teisingus žingsnius”, – sakė šalies vadovas.

“Mums privalo pakakti ryžto ir gebėjimų tiek prašyti pagalbos, tiek ją teikti. Tačiau pirmiausiai mums turi pakakti ryžto išeiti iš sunkios padėties, – pridūrė jis. Estijos verslininkai ir darbininkai turi surasti profesijas ir darbo vietas srityse, kurių dar nėra, kuriose dar nieko negaminama ir neteikiamos jokios paslaugos… Šios paieškos įmanomos tik per mokyklą, per mūsų švietimą.”

T.H.Ilvesas pabrėžė, kad per šią krizę pasitvirtino numanomos arba žinomos tiesos apie Estijos žmones.

“Mums vienintelis išties apčiuopiamas matas tiek gerais, tiek blogais laikas yra mūsų šeimininkiškas jausmas šiai žemei ir mūsų poelgiai šiame pasaulyje, o ne aplinkybės ir daiktai”, – sakė prezidentas.

Jis taip pat kritikavo kai kurių Estijos politikų mėginimus užsitikrinti finansinę paramą iš kitų.

“Tauta, kuri yra aukščiausiasis teisėjas, turi nuspręsti, kas mūsų politikoje leistina, o kas ne, – pareiškė T.H.Ilvesas. – Demokratija neparduodama. Pagarbos neįmanoma nusipirkti. Tai privalo būti atmesta, jeigu esame šeimininkai savo žemėje.”

Estijos vadovas sakė esantis susirūpinęs, kad šiuo metu daugelis šalies žmonių neturi darbo.

“Šia prasme ir naujieji metai gali neatnešti palengvėjimo visiems. Mūsų bendras rūpestis – kad bedarbystė nevirstų karjera, o atskirtis – gyvenimo būdu”, – nurodė T.H.Ilvesas.

Prezidentas taip pat sakė, kad jo šaliai bus labai svarbus euro įvedimas nuo šių metų sausio 1 dienos.

“Jau po keleto akimirkų Estijoje bus įvestas euras – valiuta, kurią vartoja didžioji dalis Europos” – priminė jis.

Tuo tarpu Estijos premjeras Andrus Ansipas šeštadienį po vidurnakčio pirmasis išsiėmė eurų banknotą iš bankomato, esančio Teatro aikštėje Talino centre. Jis pareiškė, kad šį 20 eurų banknotą įsirėmins ir pasiliks atminimui.

“Ši suma maža visai euro zonai, tačiau didelis žingsnis Estijai”, – A.Ansipas sakė nacionalinei televizijai, perfrazuodamas pirmojo Mėnulyje išsilaipinusio žmogaus – JAV astronauto Neilo Armstrongo (Nilo Armstrongo) – žodžius.

Estija nuo Naujųjų metų vidurnakčio tapo 17-ąja euro zonos šalimi.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...