2017 Liepos 12

ESBO nemato Astravo grėsmės

veidas.lt

Liepos 5 dieną Minske vykusioje Europos saugumo ir bendradarbiavimo organizacijos (ESBO) Parlamentinėje Asamblėjoje teikta Lietuvos parlamentarų rezoliucija, kritikuojanti Baltarusijos Astravo atominės elektrinės statybą, buvo atmesta nepradėjus jos nagrinėti.

ESBO – didžiausia pasaulyje regioninė tarptautinė organizacija, plėtojanti priemones, skirtas karinėms konfrontacijoms mažinti ir saugumui Europoje stiprinti. Šiuo metu organizacija vienija 57 valstybes, esančias Šiaurės Amerikoje, Europoje ir Centrinėje Azijoje. Parlamentinė Asamblėja yra vienas svarbiausių organizacinių junginių. Kartą per metus vykstanti sueiga, sukviečianti per 300 šalių narių parlamentarų, rengia rekomendacinio pobūdžio rezoliucijas, kurios dažnai būna įgyvendinamos.

Skaudžiausią smūgį Lietuvos delegacija patyrė tada, kai ši rezoliucija nesugebėjo patekti į Asamblėjos darbotvarkę. Svarstant klausimus, kurie bus nagrinėjami šioje sueigoje, lietuvių parlamentarų parengta rezoliucija buvo sustabdyta Švedijos delegacijos atstovo socialisto Kento Harstedto iniciatyva. Pasak švedų atstovo, mūsų parlamentarų iškelta problema buvo labiau dvišalių santykių aiškinimasis tarptautinėje arenoje, ji nekelianti realios grėsmės tarptautiniam saugumui, todėl tokio klausimo ESBO Parlamentinė Asamblėja neturėtų svarstyti.

Nors lietuvių delegacija, vadovaujama Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos atstovo, Seimo nario Virginijaus Sinkevičiaus, bandė atsakyti šiai Švedijos delegato išdėstytai nuomonei, galutinis balsavimas lėmė, kad tik aštuonios valstybės iš 57 palaikė mūsų parlamentarų suformuluotą rezoliuciją. Net 20 šalių pasisakė prieš tokios rezoliucijos įtraukimą į darbotvarkę.

Įdomu tai, kad daugiausia Rytų valstybių palaikoma Astravo AE statyba palaikymo sulaukė Šiaurės valstybių bloke. Beveik visais atvejais šių valstybių nuomonė sutampa su Europos Sąjungos narių pozicijomis, todėl Nepriklausomų Valstybių Sandraugos pozicijos palaikymas lietuviams iškėlė daug klausimų. Tiesa, K.Harstedtas yra radikalaus Skandinavijos socialistų sparno narys, todėl tai nėra pirmas kartas, kai šis politikas palaiko prorusišką poziciją.

Astravo AE – beveik dešimtmetį Lietuvai ramybės neduodanti problema. Mūsų valstybės politikai atvirai svarsto apie šios elektrinės saugumo galimybes. Didelį ažiotažą šis klausimas sukelia ir todėl, kad statyba vyksta vos už kelių dešimčių kilometrų nuo Lietuvos pasienio ir pakilus į orą Vilniuje statomos elektrinės bokštai yra gerai matomi. Lietuvos delegacijos tarptautinėje arenoje stengiasi, kad Astravo AE nebūtų baigta statyti ir nepradėtų savo veik-los. Manoma, kad atsitikus nelaimei radioaktyviosios medžiagos smarkiai paveiktų dalį Lietuvos regionų ir turėtų panašių pasekmių, kokių būta po Černobylio katastrofos Ukrainoje.

Tiesa, tarptautinėje arenoje mūsų kaimyninės šalys sutaria, kad Lietuvos delegacijų keliamas klausimas yra svarbus. Statoma elektrinė pakankamai galinga, kad nelaimės atveju paveiktų ne tik Lietuvą, bet ir visą Centro bei Šiaurės Europos šalių regioną.

Didžiosios Europos valstybės bei Pietų regionas Astravo AE statybos klausimu išlieka neutralus, todėl dažnai mūsų delegacijos palaikymo nesulaukia – per įvairius balsavimus šios šalys susilaiko.

 

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentarai (11)

 1. AllisonMerlo AllisonMerlo rašo:

  Aš mokau per valandą 87 dolerius, dirbančius namuose su 2 vaikais namuose. Aš niekada maniau, kad galėčiau tai padaryti, bet mano geriausias draugas uždirba daugiau nei 10k per mėnesį, todėl ji įtikino mane pabandyti. Su juo susijęs potencialas yra begalinis.

  Štai ką aš darau……>>> http://www.WebJob33.Com

 2. Shnatel Foster Shnatel Foster rašo:

  Kaip aš sugebėjau išsaugoti savo santuoką.
  Esu vedęs ir 35 metų amžiaus esu iš Monako. Aš vedęs 7 metus su savo vyru Kennedy, mes turime 2 vaikus. Mano santuoka su vyru visada buvo nuostabi, kol trečioji šalis nepateko į niekur. Viskas prasidėjo, kai aš pradėjau stebėti artumą tarp Jonathano ir jo vadinamojo sekretoriaus. Aš net kreipiausi į jį dėl sekretoriaus ir jis sako, kad jie tik draugai. Aš žinojau, kad visa tai yra melas tą dieną, kai pamačiau jo sekretoriaus telefoną meilės žinutėmis, su juo susidūriau, iškart jis įsiplieskė ir paklausė manęs, kokia teisė man teko grumtis su jo telefonu, aš jam pasakiau, kad ketinu pranešti jam ir jo įmonės vadovo sekretoriui, iškart jis man atšokęs išgirdo ir pradėjo mane mušti, mūsų vaikai net pradėjo verkti. Nepaisant jo požiūrio, aš vis dar buvau su juo, jis nustodavo miegoti namuose kartais, net kai išsikraustydavo iš namų ir pradėdavo išvažiuoti pas savo sekretorių, jis palikdavo mane su mūsų vaikais. Aš buvau iki ašarų, neturėjau į ką bėgti, nes viskas, ko norėjau, buvo mano vyro sugrįžimas namo, kol sutikau daktarą Ajayi. Jis man papasakojo, kad mano problemos kilo dėl to, kad mano vyrui buvo blogai pasakyta, kad tai jo akys nebuvo aiškios. Jis man pasakė, kad ketina ištarti burtus, o mano vyras grįš pas mane ir jis man pasakė, ką darysiu. Aš didžiuojuosi sakydamas, kad nepraėjo septynios dienos, kai mano vyras grįžo namo elgedamasis ir būdamas blaivus, mano šeima vėl kartu. Ačiū dr. Ajayi, galite susisiekti su juo naudodami „Viber“ ar „WhatsApp“ numerį: +2347084887094 arba el. Paštu: drajayi1990@gmail.com

 3. Jane Smith Jane Smith rašo:

  McAfee programming gives the digital security services to ensure your hardware
  https://www.go-mcafee.com/activate/

 4. Jane Smith Jane Smith rašo:

  Ensure your hardware with McAfee programming
  https://mcafee-retailcard.com/

 5. shauna grant shauna grant rašo:

  Cricut.com/setup allows you to enter the world of designs and patterns to evoke your craftsmanship for the development of unparalleled crafts and designs.
  https://cricutcricut.com/setup/

 6. shauna grant shauna grant rašo:

  Canon ij printer provides an answer for all type of canon printer problems by which you can undoubtedly figure out how to set up from Ij.start.canon and improve insight. https://www.ijstartcan-on.org/

 7. cricut.com/setup cricut.com/setup rašo:

  Cricut machines are available in different types, including Cricut Joy, Cricut Maker 3, Cricut Maker, Cricut Explore 3, and Cricut Explore Air 2, and could be set up through design cricut.com setup.

  https://wwwcricutcomset.com/setup/

 8. Haya Zaah Haya Zaah rašo:

  This OSCE does not see Astrav as a threat, is so wonderful and admiring as well for all the new consumers but there are also very effective authorized AssignmentWritingService.AE, https://assignmentwritingservice.ae/ is available in giving you conceptual clarity about the frauds and fake results they accurate on their policies.

 9. joseanthony joseanthony rašo:

  Assignment help in the UAE offers essential academic support to students facing challenges in their coursework. It includes services such as essay writing assistance, thesis and dissertation help, and guidance on technical assignments. Students turn to these services due to academic pressure, language barriers, time constraints, and complex topics. When selecting an assignment help provider, it’s crucial to consider factors like reputation, expertise, plagiarism-free work, and timely delivery. These services are invaluable in the competitive educational landscape of the UAE, helping students manage their academic responsibilities effectively and excel in their studies.
  Moe information: https://www.greatassignmenthelp.com/ae/

 10. Devid Metzal Devid Metzal rašo:

  Nice one! Thanks for sharing the blog.
  Get engineering assignment help from our experts to complete your homework or ask any query related to the subject. https://www.greatassignmenthelp.com/uk/engineering-assignment-help/

 11. Armanunderpin Armanunderpin rašo:

  Your coverage of ESBO’s perspective on Astravo and the potential threats provided a balanced view. It’s clear you’ve done your research, and I feel more informed after reading your piece.
  https://www.trippybug.com/10-best-restaurants-in-boston-seaport/


Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

 • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

  Apklausos rezultatai

  Loading ... Loading ...