2011 Sausio 18

Politika

Esame pernelyg reiklūs energetikos ministrui – prezidentės patarėjas

veidas.lt

Prezidentės Dalios Grybauskaitės patarėjas Darius Semaška antradienį užstojo opozicijos kritikuojamą energetikos ministrą Arvydą Sekmoką, pareiškęs, kad jam esame “per daug reiklūs” dėl naujos atominės elektrinės projekto.

D.Semaška atmetė priekaištus, kad šis projektas įstrigo nepateisinamai ilgai.

“Mes savo Vyriausybei ir konkrečiai energetikos ministrui ir jo komandai tikrai esame per daug reiklūs”, – antradienį Lietuvos radijui sakė vyriausiasis prezidentės patarėjas užsienio politikai.

Opozicija interpeliaciją ministrui inicijuoja po to, kai nepavyko konkursas dėl naujos atominės elektrinės strateginio investuotojo.

“Aišku, gerai būti reikliais, bet turėkime mintyje, kad pasaulyje vidutiniškai nuo tada, kai atominės elektrinės projektas pradedamas intensyviai diskutuoti, iki to momento, kai prasideda statyba, vidutiniškai praeina penkeri metai. Rimtai šiuo projektu ši Vyriausybė užsiėmė, kaip žinia, tik prieš dvejus metus – nuo tada, kai buvo suformuota, ir iš tiesų dar praėjo nepakankamai daug laiko”, – teigė D.Semaška.

Anot jo, “ministras tai daro labai skaidriai, stengdamasis minimizuoti elektrinės kaštus Lietuvos mokesčių mokėtojams”.

“Dabar mūsų komanda, vadovaujama ministro, turi pakankamai aiškų vaizdą, kas domina, kas atrodo per daug brangu potencialiems investuotojams, ir jie gali didinti šiek tiek, gerinti pasiūlymą, ir tada diskutuoti su potencialiais investuotojais antrąkart. Tas daroma nuosekliai, maksimaliai stengiantis sumažinti kaštus Lietuvos mokesčių mokėtojams. Čia reikėtų ne trukdyti ministrui, o jį visokeriopai paremti, ir tada galime tikėtis sėkmės”, – kalbėjo prezidentės patarėjas.

Dalyvaujant regioninėms partnerėms Latvijai, Estijai ir Lenkijai, Lietuva ketina pastatyti naują atominę elektrinę Visagine, kur stovi 2009 metų pabaigoje galutinai uždaryta sovietų laikais statyta Ignalinos atominė elektrinė.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...