2011 Balandžio 21

Energetika

Energetikos ministras nepalankiai vertina “Lietuvos dujų” akcininkų sprendimą mokėti dividendus

veidas.lt

lietuv_dujos21

Energetikos ministras Arvydas Sekmokas teigia nepalankiai vertinantis dujų importo ir transportavimo bendrovės “Lietuvos dujos” didžiųjų akcininkų sprendimą iš pernai uždirbto 159,7 mln. litų audituoto grynojo pelno skirti 120 mln. litų dividendams mokėti.

“Aš tą vertinu nepalankiai, nes tie 120 mln. litų galėtų būti panaudoti tų strateginių projektų įgyvendinimui, kuriuos Lietuva privalo įgyvendinti tiek, kad užtikrintų alternatyvų tiekimą ir žemesnes dujų kainas”, – LTV laidai “Panorama” sakė A.Sekmokas.

Mažiau nei penktadalį “Lietuvos dujų” akcijų valdanti Energetikos ministerija įmonės akcininkams siūlė dividendų nemokėti, tačiau Rusijos koncerno “Gazprom” ir Vokietijos koncerno “E.ON Ruhrgas International”, valdančių apie 76 proc. “Lietuvos dujų” akcijų, atstovai balsavo už dividendų mokėjimą.

“Lietuvos dujų” finansinė padėtis yra gera, bendrovė turi pakankamai išteklių, todėl dividendams skirtų pinigų nebūtina palikti įmonėje. Esame įsitikinę, kad išmokėjus dividendus, nekils problemų finansuoti stambius projektus”, – tvirtino “Lietuvos dujų” valdybos pirmininko pavaduotojas, “E.ON Ruhrgas International” viceprezidentas Peteris Frankenbergas.

Anot jo, bendrovė turi labai profesionaliai išnagrinėti Energetikos ministerijos siūlomus suskystintųjų dujų terminalo, požeminės dujų saugyklos ir jungties su Lenkija statybų projektus ir įsitikinti, kad jie reikalingi ne tik dėl technologijos, bet ir ekonomiškai pagrįsti.

“Prieš dalyvaujant Vyriausybės planuojamuose projektuose, turiu galvoje suskystintųjų dujų terminalo, požeminės dujų saugyklos statybas, pirmiausia reikėtų išsiaiškinti, kas juos statys, kokią vietą jie užims visoje dujų ūkio struktūroje”, – sakė “Gazprom” valdybos pirmininko pavaduotojas ir “Lietuvos dujų” valdybos pirmininkas Valerijus Golubevas.

Jau kurį laiką “Gazprom” su Energetikos ministerija derasi dėl dujų ūkio pertvarkos ir teisingos dujų kainos Lietuvai. Anot V.Golubevo, Lietuva nuolaidų gali tikėtis tik jei pati jų darys.

“Jei abi pusės žengs teisingus žingsnius, galbūt rasime ir teisingą sprendimą. Bet tai turi būti abipusis procesas, ir nereiškia, kad vieni gali stovėti vietoje, o kiti eiti pirmyn. Turi veikti abi pusės. Ta linkme ir judame”, – sakė “Gazprom” valdybos pirmininko pavaduotojas.

“Iš tikrųjų derybos vyksta. Bet šito geranoriškumo, kurio jie prašo iš Lietuvos pusės, manau, ir jie patys turėtų demonstruoti. Šiandien aš negalėčiau pasakyti, kad tas būtų matoma”, – teigė A.Sekmokas.

Rusijos “Gazprom” valdo 37,06 proc., Vokietijos “E.ON Ruhrgas International” – 38,9 proc., Energetikos ministerija – 17,7 proc. “Lietuvos dujų” įstatinio kapitalo.

“Lietuvos dujų” akcijos kotiruojamos “Nasdaq Omx” Vilniaus biržos Oficialiajame prekybos sąraše.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...