2010 Rugsėjo 25

Europos Sąjungąa

ES gali tapti “Kinijos ir JAV protektoratu”

veidas.lt

Europos Sąjungos vadovams reikia suvienyti pastangas gynybos srityje, kad galutinai karinėje srityje neatsiliktume nuo JAV ir Kinijos, pareiškė Prancūzijos gynybos ministras Herve Morinas (Hervė Morenas).

Prancūzijos spauda rašo, kad po neformalaus ES gynybos ministrų susitikimo Belgijoje H.Morinas pareiškė, kad jeigu Europos šalys neišmoks kartu dirbti karinėje srityje, po kelių dešimtmečių ES virs “bendru JAV ir Kinijos protektoratu”.

H.Morinas įsitikinęs, kad ES šalims būtina suvienyti pastangas gynybos srityje, “jeigu jos nori savarankiškai veikti tarptautinėje arenoje, o ne vaidinti pagal kitų valstybių jai parašytą scenarijų”.

Prancūzijos ministras mano, kad ES narės turi aiškiai nuspręsti, kokius gynybos klausimus tikslinga spręsti bendrai.

Dienraštis “Le Figaro” pažymi, kad dėl kilusios finansų krizės ES nenori skirti papildomų išlaidų gynybai. Pavyzdžiui, Didžioji Britanija sumažino savo povandeninių atominių laivų skaičių, o Vokietija karines išlaidas sumažino 8 mlrd. eurų ir atsisako šaukimo į armiją.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...