2010 Birželio 15

Kreipimasis

Teismas vėl nori suvaržyti R. Žilinsko laisvę

veidas.lt

Vilniaus miesto 1 apylinkės teismas, kuriame turi būti nagrinėjama opozicinės Seimo Krikščionių partijos frakcijos nario Roko Žilinsko administracinių teisės pažeidimų byla, kreipėsi į generalinį prokurorą dėl išankstinio Seimo sutikimo suvaržyti R.Žilinsko laisvę.

Anot teismo, 2008 metų gruodį Seimas panaikino R.Žilinsko teisinę neliečiamybę nagrinėjant baudžiamąją bylą, o dabar jis traukiamas administracinėn atsakomybėn. Todėl, teismo nuomone, nagrinėjant administracinio teisės pažeidimo bylą, būtinas naujas Seimo sutikimas.

2009 metų gruodžio 4 dieną Vilniaus miesto 1 apylinkės teismas išteisino R.Žilinską baudžiamojoje byloje dėl viešosios tvarkos pažeidimo, pasipriešinimo policijos pareigūnams ir policijos pareigūnų įžeidimo.

Tačiau teismas parlamentarui iškėlė administracinių teisės pažeidimų bylą dėl nedidelio chuliganizmo bei policijos pareigūnų įžeidimo ir pasipriešinimo jiems.

Šių metų kovo 31 dieną Vilniaus apygardos teismas atmetė R.Žilinsko ir prokuratūros apeliacinius skundus, nuosprendis liko nepakeistas ir įsiteisėjo.

“Už šiuos administracinius teisės pažeidimus numatyta ne tik piniginė bauda, bet ir areštas, todėl būtinas išankstinis Seimo sutikimas suvaržyti Seimo nario R.Žilinsko laisvę nagrinėjant administracinių teisės pažeidimų bylą”, – teigiama teismo pranešime.

Teismas gegužės mėnesį taip pat pratęsė terminą administracinei nuobaudai skirti administracinio teisės pažeidimo byloje vieneriems metams, šį terminą skaičiuojant nuo išteisinamojo teismo nuosprendžio įsiteisėjimo dienos, t.y. nuo 2010 metų kovo 31-osios.

R.Žilinskas su draugu Marku Gurskiu nemalonumų su policija turi daugiau kaip dvejus metus. Tuomet R.Žilinskas ir M.Gurskis įsivėlė į konfliktą su taksi vairuotoju. Šis iškvietė pareigūnus, kurie vyrus nuvežė į Šnipiškių nuovadą.

Policininkai teisme yra tvirtinę, kad R.Žilinskas ir M.Gurskis tiek sodinami į automobilį, tiek vežami į policiją, tiek pristatyti į policijos komisariatą įžeidinėjo pareigūnus, nepakluso jų nurodymams, priešinosi.

R.Žilinskas – šiemet jau ketvirtasis Seimo narys, kuriam gali būti panaikintas teisinis imunitetas. Generalinis prokuroras su tokiu prašymu jau yra kreipęsis į parlamentą dėl Krikščionių partijos frakcijos nario Aleksandro Sacharuko, konservatoriaus Kazimiero Uokos ir “tvarkiečio” Petro Gražulio.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...