2011 Birželio 20

Energetikos bendrovėse subrendo sukilimas dėl algų

veidas.lt

Scanpix

“Pagal naująją tvarką elektrinės darbuotojams siūloma vos 900 litų alga, o eiliniams vadybininkams – net po penkis tūkstančius. Jau nekalbu apie vadovų atlyginimus, kurių dydis kažkodėl laikomas didžiausia paslaptimi”, – piktinosi Lietuvos elektrinės profesinės sąjungos pirmininkas Algirdas Sirvydas.

Praėjusį penktadienį profsąjungos lyderis dalyvavo derybose su darbdaviais dėl naujos kolektyvinės sutarties.

Į “Lesto” bendrovę sujungtų RST ir VST darbuotojai taip pat nusiteikę netylėti. Jų nuomone, vadovai, kurių daugelis neturi nieko bendra su energetika, gauna tikrai per dideles algas.

“Mes siekiame, kad būtų persvarstytos ir pareigybės, ir atlyginimai. Dėl to subūrėme darbo grupę”, – sakė “Lesto” jungtinės profesinių sąjungų atstovybės pirmininkė Jadvyga Blažienė.

Jos teigimu, siekiama, kad specialistai gautų bent šiek tiek daugiau nei dabar, o su energetika nesusijusių darbuotojų algos sumažėtų.

Į kovą pakilo ir Ignalinos atominės elektrinės darbuotojai. Jie netgi pasiskundė Europos Komisijai dėl per mažų atlygių. Praėjusią savaitę darbuotojai gavo Europos Komisijos ir Transporto generalinio direktorato direktoriaus branduolinei energijai Peterio Farosso atsakymą. Jame tiesiog nurodyta, kad algų dydį nustato Ignalinos atominės elektrinės vadovybė.

Susivieniję energetikai gegužės 9 dieną kreipėsi į energetikos viceministrą Arvydą Darulį, tačiau jokių atsakymų iš jo negavo iki šiol.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...