2011 Vasario 02

Neramumai Egipte

EK ragina Egiptą surengti laisvus rinkimus

veidas.lt

Europos Komisija ragina siekti taikaus valdžios perdavimo bei surengti laisvus ir sąžiningus rinkimus Egipte, trečiadienį pranešė oficialioji Europos Komisijos atstovė Pia Hansen (Pija Hansen).

“Europos Komisija atidžiai stebi pastaruosius įvykius Egipte ir tvirtai remia teisingus Egipto tautos siekius”, – sakoma Briuselyje spaudos konferencijoje paskelbtame Europos Komisijos pareiškime.

Europos Komisija pasisako už tai, kad visos politinės jėgos ir piliečiai laikytųsi demokratinių normų, kurios užtikrina taikų valdžios pasikeitimą. Ji palaiko būtinas reformas bei laisvus ir sąžiningus rinkimus.

Europos Komisijos pareiškime reiškiamas įsitikinimas, kad įstatymų viršenybė, pagarba fundamentalioms teisėms, laisvi rinkimai ir pliuralistinė demokratija yra geriausios priemonės šalies stabilumui ir klestėjimui užtikrinti.

Šiais esminiais principais ir grindžiamas ES bendradarbiavimas su šalimis partnerėmis, tarp kurių ir geros kaimynystės politika su pietų Viduržemio jūros valstybėmis, primena Europos Komisija.

Europos Komisija pareiškia, kad yra pasirengusi padėti Egiptui ir jo žmonėms pereinamuoju laikotarpiu.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...