2011 Lapkričio 25

Egzotiškos kelionės jau įperkamos ir vidutines pajamas gaunantiems lietuviams

veidas.lt

Prasidėjus rudeninėms darganoms ir artėjant žiemos šalčiui vis daugiau lietuvių šilumos ir nuotykių ieškoti vyksta į egzotiškas užsienio valstybes. Kelionių organizatoriai skelbia, kad šiemet tokių kelionių pardavimas šoktelėjo beveik du kartus.

 

Kelionių agentūros ir turizmo organizatoriai žiemos sezono keliones pristato jau liepos pabaigoje. Rugpjūtį ir rugsėjį įsibėgėja jų pardavimas, o spalio pradžioje prasideda ir pats žiemos turizmo sezonas.

Didžioji dalis Lietuvos gyventojų nėra labai reiklūs kelionėms, todėl populiariausios kryptys metų metais mažai kinta: daugiausiai mūsų turistų visus metus skrenda į Egiptą, Turkiją ir Kanarų salas. Nes ten už palyginti nedideles kainas siūlomos neblogos paslaugos, o klimatas pateikia mažai staigmenų.

Dažnai keliaujanti Vilma Kavaliovienė teigia, kad šaltuoju metu vidutines pajamas gaunantiems lietuviams Egiptas – tikrai gera išeitis, nes ten galima nebrangiai, bet kokybiškai pailsėti ir pakeliauti, aptarnavimo lygis šioje šalyje aukštas, o pernai kilusių politinių neramumų nejusti nė kvapo. Tačiau į Egiptą ar Turkiją vykti ketverius penkerius metus iš eilės, „Veido“ pašnekovų nuomone, – jau lazdos perlenkimas. Juolab kad dauguma lietuvių vis dar nėra atradę daugybės šalių, o kainos ten nuvykti tikrai nėra kosminės. Tikrai verta ir nelabai brangiai kainuoja aplankyti Albaniją, Izraelį, Indiją, Keniją, Venesuelą, Gruziją, Portugaliją, Maroką, nors kol kas į šias šalis vyksta dar palyginti labai mažai tautiečių.

Neadekvačiai mažai Lietuvos gyventojų renkasi ir keliones į Lenkiją, Vokietiją, taip pat Skandinavijos šalis. Štai mūsų pašnekovas Vytautas Liniauskas ką tik grįžo iš Islandijos. Jo nuomone, ten keliauti tikrai verta, nes tai šalis, turinti įspūdingus kalnus, vienus didžiausių pasaulyje krioklius, išsiskirianti vulkaninių uolienų kraštovaizdžiu ir nepamirštamais geizeriais. „Prieš tai buvau didelis egzotinių kraštų mėgėjas, bet vieną kartą pamatęs ledynus ar aukštikalnes supratau, kad norėčiau nukeliauti į Grenlandiją ar Antarktidą“, – įspūdžiais dalijasi V.Liniauskas.

Šis keliautojas sudarė penketuką šalių, į kurias norėtų sugrįžti. Tai nuolat besikeičianti Japonija, Pietryčių Azijos valstybės Kambodža, Vietnamas ir Laosas bei visiškai nuo jų besiskirianti Islandija.

 

Ieško dar „neatrastų žemių“

 

Kelionių organizatoriai pastebi, kad daliai Lietuvos turistų tradiciniai maršrutai jau pabodo, tad jie ieško naujų krypčių ir kelionių į mažai girdėtas šalis. Tautiečius vis dažniau vilioja tolimesnės kelionės į Singapūrą, Naująją Zelandiją, Australiją. Kelionių agentūros „Kelionių akademija“ direktorius Donatas Kireilis įdomiomis laiko ir keliones į Malaiziją (į ją, beje, pigu nuskristi), ir į dar mažai lietuvių išnaršytą Mianmarą.

Pasak V.Liniausko, lietuviai nėra labai sėslūs ir mėgsta keliauti. Be to, jų kelionių geografija gana plati, jie ieško naujų vaizdų, naujų potyrių, domisi kitų šalių papročiais bei tradicijomis. „Kartais ima atrodyti, kad nuo lietuvių niekur nebepasislėpsi, – pripažįsta pašnekovas. – Sykį Laose, Luang Prabange, su turistų grupe užlipęs ant miesto centrinėje dalyje stūksančio kalno pasitikti saulėlydžio, už nugaros išgirdau šūksnius gimtąja lietuvių kalba.“

Mūsų pašnekovė V.Kavaliovienė aplankytas šalis jau galėtų vardyti dešimtimis, bet dar norėtų aplankyti Naująją Zelandiją ir Australiją, taip pat Keniją, Malaiziją, Braziliją ir Meksiką.

Vis dėlto tautiečiai keliones dažniausiai renkasi pagal kainą. Naujosios Zelandijos ar Australijos, pasak D.Kireilio, be 10 tūkst. Lt kišenėje nepamatysi, o, tarkime, norint pamatyti labai patrauklų Prancūzijos Polinezijos salyną teks sukaupti ir 15 tūkst. Lt.

Skirtingi „Veido“ pašnekovai mini, kad ir turizmo versle yra tam tikros mados: pavyzdžiui, 2007 m. buvo Meksikos banga, o 2009 m., sunkmečiu, į turistų mėgstamų valstybių viršūnę iškopė Kinija. Pastaraisiais metais vyrauja Tailandas ir Vietnamas. Juos vejasi Jungtiniai Arabų Emyratai ir Malaizija. Vis dar stabili lieka tendencija, kad lietuviai dažniausiai renkasi rusakalbių, o ne anglakalbių grupių ekskursijas.

Pamažu lietuviai ima atrasti ir keliones laivais. Jas renkasi prognozuojamų kelionių mėgėjai, taip pat tie, kurie vieno kruizo metu nori aplankyti kelias ar keliolika valstybių. Kad į tokias keliones lietuviai imtų vykti masiškai, dar trukdo užsienio kalbos barjeras. „Į Egipto kurortus užsakomaisiais reisais du tris kartus per savaitę vyksta po 130–150 žmonių, o į kruizines keliones per savaitę išskrenda 5–10 žmonių“, – teigia kelionių agentūros „West Express“ vadybininkė Rūta Zubaitė.

Kaip paaiškėjo, labiausiai mūsų turistai mėgsta kruizus palei Viduržemio jūros šalis ir Nilo upe.

Kalėdų ir Naujųjų metų tarpušvenčiu keliaujančiųjų padaugėja, tačiau kelionių kainos tuomet gali šoktelėti net iki keturių kartų. Pasirodo, šias žiemos šventes lietuviai labiausiai mėgsta praleisti įspūdingiausiuose Europos miestuose – Paryžiuje, Londone, Prahoje, Vienoje ar Budapešte.

 

Įperkama egzotika

 

Pasak „Kelionių akademijos“ direktoriaus, šiemet poilsinių egzotinių kelionių įsigyti galima ir palyginti nebrangiai, nes tokių kelionių kainos svyruoja nuo 3,5 tūkst. iki 6 tūkst. Lt vienam asmeniui. Šioje agentūroje daugiausia parduodama kelionių už 4 tūkst. Lt. Pavyzdžiui, Lietuvos turistų pamėgtoje Dominikos Respublikoje pailsėti galima už 4,5–5 tūkst. Lt, nelygu viešbučio lygis ir kelionės trukmė. Lietuviai mieliau renkasi aukštesnį aptarnavimo lygį bei šiek tiek brangesnius viešbučius ir vyksta dviem savaitėms. Priminsime, kad turizmo sezonas šioje šalyje tęsiasi nuo lapkričio iki balandžio pabaigos.

Tarp lietuvių vis labiau populiarėja ir kelionės į Kubą. Mūsų pašnekovė V.Kavaliovienė kaip tik visai neseniai grįžo iš šios šalies, praleidusi ten tris savaites. Kelionė atsiėjo apie 9 tūkst. Lt. Moteris prisipažįsta, kad didžiausią įspūdį jai padarė pietinės Kubos dalies gamta ir žmonių temperamentas. Keliautoja pasirinko pažintinės ir poilsio kelionės variantą: po pusantros savaitės intensyvaus turistinio režimo likusį laiką ilsėjosi viešbutyje, kaitinosi saulėje, maudėsi Karibų jūroje. „Kuba – išskirtinė gamta ir linksmas žmonių būdas; Izraelis – Negyvoji jūra, Jeruzalė, Raudų siena; Kinija – žmonių sugebėjimas atsipalaiduoti, Didžioji kinų siena“, – valstybių išskirtinumus keletu žodžių bandė apibūdinti keliautoja.

Pasak D.Kireilio, iš egzotinių poilsio bei pažintinių kelionių lietuvių labiausiai mėgstamas Tailandas. Tiesa, pastaruoju metu turistai išsigando tenykščių potvynių, tačiau turima informacija iš keturių partnerių leidžia suprasti, kad turizmas ten ir toliau plėtojamas, o problemų daugiausia patyrė tik vietos gyventojai.

Kelionė į Vietnamą, dabar vykstant su grupe, vienam žmogui kainuotų apie 5700 Lt, tačiau likus keturiems mėnesiams iki kelionės pradžios dvi savaites taikomos nuolaidos ir kelionė atpinga. Pigiau, apie 3,5 tūkst. Lt, moka ir tie, kurie renkasi kelionę su septyniomis nakvynėmis.

Kur kas daugiau laiko reikia norint susidaryti šiokį tokį vaizdą apie Indiją. Mažiausiai užtruksite 14–18 dienų. Kinijai aplankyti prireiks irgi 15 dienų ir tai gali kainuoti nuo 6,5 tūkst. Lt. Kartais keliautojai renkasi mažąjį septynių dienų turą po Kiniją, kai kelionė derinama su kokia nors tarptautine paroda ar konferencija. Tačiau nėra nė vieno turo, kuris leistų pamatyti visą Kiniją, nes tam neužtektų ir mėnesio.

Kelionių organizatoriai apibendrina, kad į tolimuosius kraštus galima leistis turint apie 6 tūkst. Lt, o panorus šiek tiek atsikvėpti keliaujant autobusu po artimąsias užsienio valstybes užteks ir 600 Lt.

 

Egzotinių poilsio kelionių kainos šią žiemą (paprastai 7 nakvynės; tūkst. Lt)

 

Egiptas    nuo 1

Marokas    1,3

Kenija     2,5

Indija     nuo 2,5

Venesuela  2,6

Jungtiniai Arabų Emyratai       nuo 3

Brazilija  nuo 3,6 (7 dienos); nuo 4,5 (14 dienų)

Kuba       nuo 4

Kenija     nuo 4,5 (14 dienų)

Dominikos Respublika – nuo 4,5 (prasti viešbučiai); 5,5–6 (aukštesnio lygio viešbučiai)

Jamaika    nuo 5

 

Egzotinių poilsio bei pažintinių kelionių kainos (tūkst. Lt)

 

Izraelis   nuo 3

Tailandas  nuo 4,5

Indija     nuo 4,5

Kinija     nuo 4,5 (9 d.); 6,5 (15 d.)

Balis      nuo 5

Filipinai  nuo 5 (vienoje saloje); 6 (kelios salos)

Malaizija  nuo 5,5

Vietnamas  nuo 5,7 (su grupe)

Kuba       nuo 6

Šri Lanka  nuo 6,5

Meksika    nuo 7,4

Mianmaras  nuo 7,5

 

Kruizinių kelionių kainos (Lt)

 

Baltijos kruizas      nuo 399

Kruizas Italija–Ispanija–Balerų salos–Malta, išplaukiant iš Romos          nuo 1,5 tūkst.

Kruizas Ispanija–Kanarų salos–Madeira, išplaukiant iš Barselonos nuo 1,8 tūkst.

Kruizas Nilu          nuo 2,4 tūkst.

 

Kelionių vaikams kainos (tūkst. Lt)

Danijos Legolendas    nuo 1

Prancūzijos Disneilendas        nuo 1,5

Laplandija nuo 1,8

 

Šaltinis: „Kelionių akademija“, „Novaturas“, „West Express“

 

Populiariausi Lietuvos turistų maršrutai

 

1. Egiptas

2. Kanarų salos

3. Karibų salos

4. Dominikos Respublika

5. Kuba

Šaltinis: „West Express“

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentarai (2)

 1. oi oi rašo:

  pirma karta gyvenime matau TOKIA nuotrauka interneto svetaineje..

 2. aura aura rašo:

  Dabar tikrai yra įperkamos egzotinės kelionės ir vis daugiau žmonių keliauja į tolimas šalis. Aš ir pati radau neblogų pasiūlymų čia egzotines keliones kainos


Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

 • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

  Apklausos rezultatai

  Loading ... Loading ...