2011 Vasario 18

Artimieji Rytai

Egipto sostinės pagrindinėje aikštėje susirinko minios žmonių

veidas.lt

Keli tūkstančiai vėliavomis nešinų egiptiečių ir būriai turistų penktadienį susirinko Egipto sostinės Tahriro (Išsivadavimo) aikštėje, kuri buvo tapusi prieš režimą nukreiptų masinių protestų, privertusių prieš savaitę iš posto pasitraukti ilgametį šalies lyderį, epicentru.

Aikštėje, kur per 18 dienų trukusius protestus prieš tris dešimtmečius šalį valdžiusį prezidentą Hosni Mubaraką (Hosnį Mubaraką) vyko susirėmimai, penktadienį tvyrojo šventinės nuotaikos ir žmonių veiduose švietė šypsenos.

Visgi aplink aikštę tebestovėjo tankai ir ji buvo apsupta kariškių, kurie tikrino asmens tapatybės dokumentus, kordonu. Antrąjį žiedą sudarė liaudies komitetų atstovai.

Į aikštę, kurioje skamba dainos ir mušami būgnai, toliau plūsta žmonės. Tvarką prižiūri keli šimtai karo policijos pareigūnų raudonomis beretėmis. Dauguma policininkų buvo be šarvuotės ir neginkluoti.

Šis sambūris vyksta praėjus savaitei po to, kai H.Mubarakas buvo priverstas palikti postą per precedento neturinčią protestų bangą, nusiritusią per šią daugiausiai gyventojų turinčią arabų valstybę, kuriai dabar vadovauja kariškiai.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...