2011 Vasario 14

Užsienis

Irane policija ašarinėmis dujomis vaiko demonstrantus

veidas.lt

Irano riaušių policija pirmadienį ašarinėmis dujomis ir dažasvydžio kamuoliukais šaudė į demonstrantus, kurių pradėtas mitingas arabų sukilimams palaikyti virto demonstracija prieš Irano vyriausybę, sakė liudininkai.

Susirėmimai kilo Teherano Azadi (Laisvės) aikštėje, kurioje minia ėmė skanduoti “Mirtis diktatoriui!”

Tokie šūkiai aidėjo ir 2009-aisiais po rinkimų, kai prezidentu buvo perrinktas Mahmoudas Ahmadinejadas (Mahmudas Ahmadinedžadas).

Liudininkai pasakojo, kad policija į valdžios draudimo nepaisiusius protestuotojus leido ašarines dujas, šaudė dažasvydžio kamuoliukais.

Tūkstančiai Irano valdžios draudimams nepaklususių opozicijos šalininkų pirmadienį grupelėmis vaikščiojo Teherano gatvėmis – surengė vadinamąją arabų sukilimų palaikymo demonstraciją, kurios išvaikyti buvo išsiųsta guminėmis lazdomis ginkluota riaušių policija, pranešė liudininkai ir opozicijos interneto svetainės.

Irano vyriausybės pajėgos blokavo kelią į opozicijos lyderio Miro Hosseino Mousavio namus, taip siekta neleisti jam dalyvauti demonstracijoje, kurią jis rengė su kitu opozicijos lyderiu Mehdi Karroubi (Mehdžiu Karubiu).

Nors oficialusis Iranas demonstracijas Tunise ir Egipte palaikė, tačiau mitingą Teherane šalies Vidaus reikalų ministerija uždraudė. Pasak valdžios, tai būsiąs dar vienas opozicijos mėginimas surengti antivyriausybinę demonstraciją, kokios vyko po prezidento M.Ahmadinejado perrinkimo 2009 metais.

Anksčiau, remiantis liudininkų pasakojimais ir opozicijos svetainėse paskelbta informacija, buvo pranešta, kad tūkstančiai opozicijos šalininkų iš skirtingų sostinės rajonų nedidelėmis grupelėmis, tyliai žygiavo į garsiąją Teherano Azadi (Laisvės) aikštę, akylai stebimi policijos pareigūnų.

Svarbiausiose sostinės aikštėse buvo dislokuota šautuvais, ašarinėmis dujomis, guminėmis lazdomis ir gesintuvais ginkluota riaušių policija.

Vienas su opozicijos šalininkų grupele susidūręs liudininkas pasakojo, kad iš Imamo Husseino (Huseino) aikštės demonstracijos dalyvių grupė tyliai ėjo į Enhelabo aikštę.

“Protestuotojus persekioja keli policininkai, kurie bando juos išvaikyti”, – pasakojo kitas liudininkas. Pasak jo, Imamo Husseino aikštėje ir jos prieigose dislokuota maždaug 1 tūkstantis riaušių policijos pareigūnų.

Daugiau policijos ir kariuomenės buvo matyti Haft-e Tiro aikštėje, kurioje 2009 metais vyko audringiausi antivyriausybiniai protestai.

Žiniasklaidai uždrausta rengti reportažus iš žmonių susibūrimo vietų.

Policijos pareigūnai neleido H.Mousavi ir jo sutuoktinei Zahra Rahnavard išeiti iš savo namų ir dalyvauti demonstracijoje, rašo H.Mousavi interneto svetainė Kaleme.com.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...