2011 Vasario 10

Konfliktas Egipte

Egipto kariškiai kankino protestuotojus

veidas.lt

Egipto kariškiai slapta sulaikė šimtus prieš vyriausybę protestavusių demonstrantų, o kai kurie iš jų buvo kankinami, tvirtina žmogaus teisių gynėjai ir opozicijos aktyvistai.

Liudininkai, kuriuos citavo britų dienraštis “The Guardian”, kaltino armiją dėl žmonių dingimų ir kankinimų, įskaitant elektros šoko naudojimą.

Tuo tarpu Egipto kariuomenė teigia išlaikiusi neutralumą per jau 16 dienų vykstančius protestus.

Vienas teisių gynėjų, pasakojusių “The Guardian” apie kariškių esą sulaikytus žmones, buvo žmogaus teisių organizacijos “Egipto iniciatyva už asmenų teises” (Egyptian Initiative for Personal Rights), kurios būstinė įsikūrusi Kaire, vadovas Hossamas Bahgatas (Hosamas Bahgatas).

“Tai labai įvairūs žmonės, pradedant tais, kurie dalyvavo protestuose arba buvo sulaikyti dėl komendanto valandos pažeidimų, ir baigiant asmenimis, kurie tiesiog atsikirtinėjo karininkams arba buvo perduoti armijai, nes atrodė esantys įtartini arba panašūs į užsieniečius”, – sakė H.Bahgatas.

“Tai nėra įprasta ir, kiek žinome, dar nėra buvę precedento, kad armija taip elgtųsi”, – pridūrė jis.

Žmogaus teisių organizacija “Human Rights Watch” (HRW) taip pat gavo parodymų iš vieno vyro, kuris sakė, jog buvo kankinamas, kai kariškiai jį sulaikė, radę jo krepšyje atsišaukimą prieš vyriausybę.

“Jie pradėjo mane mušti gatvėje guminėmis lazdomis ir apsvaigino, panaudoję elektros šoko prietaisą, – pasakojo protestuotojas. – Tada mane nuvežė į Abdino policijos skyrių.”

“Jis (tardytojas) krėtė (elektros šoko prietaisu) visą mano kūną, neaplenkdamas nei vienos vietos. Jis mane dukart šitaip kankino penktadienį ir dar vieną kartą šeštadienį”, – tvirtino vyras.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...