2011 Balandžio 26

E. Kusaitės byla

E.Kusaitės advokatas siekia nušalinti prokurorą

veidas.lt

kusiate188

Dėl rengimosi įvykdyti teroro aktą Čečėnijoje teisiamos klaipėdietės Eglės Kusaitės gynėjas siekia nušalinti skundų nagrinėjime dėl kratos ir telefoninių pokalbių klausymosi dalyvaujantį Generalinės prokuratūros prokurorą Justą Laucių.

Teismas savo nutartį dėl nušalinimo skelbs penktadienį. Pareiškus nušalinimą prokurorui, skundų nagrinėjimas dėl kratos ir telefoninių pokalbių klausymosi vėl buvo atidėtas. Tai įvyko jau trečiąjį kartą.

E.Kusaitės advokatas Rolandas Tamašauskas teismui sakė, kad prokuroras J.Laucius yra pripažintas nukentėjusiuoju ikiteisminiame tyrime dėl galimo neteisėto poveikio, todėl dalyvaudamas skundų nagrinėjime gali ginti savo teises ir interesus.

Tuo tarpu J.Laucius teigia, kad nušalinimas jam net negali būti reiškiamas, nes skunduose dėl kratos ir telefoninių pokalbių E.Kusaitė nėra įtariamoji.

J.Laucius generalinio prokuroro sprendimu anksčiau buvo nušalintas nuo pagrindinės, vadinamos terorizmo bylos. Ji buvo perduota kitam Generalinės prokuratūros prokurorui.

Pati E.Kusaitė antradienį į teismo posėdį iš Lukiškių tardymo izoliatoriaus į posėdį atgabenta nebuvo. 22 metų mergina praėjusią savaitę buvo suimta teismo salėje prokuratūrai pateikus duomenų, kad ji toliau bendrauja su Rusijoje esančiais kitais įtariamaisiais čečėnais, nors jai tai daryti buvo uždrausta.

Vilniaus apygardos teismui E.Kusaitė skundžia dvi teismų nutartis. Viena jų sausį pratęsta jos telefoninių pokalbių kontrolė, kita leista kovo pabaigoje atlikti kratą bute, kuriame ji laikinai gyvena. Po šios kratos praėjus savaitei E.Kusaitei pateikti kaltinimai siuntus grasinančią žinutę prokurorui J.Lauciui.

E.Kusaitė kaltinama tuo, kad rengėsi susisprogdinti Rusijos karinėje bazėje Čečėnijoje. Ji buvo suimta dar 2009 metų spalį ir nelaisvėje buvo devynis mėnesius iki pernai metų rugpjūčio, kada teismas nusprendė, jog bylos nagrinėjimo ji gali laukti laisvėje.

Mergina savo kaltę neigia ir tvirtina, kad ją į terorizmą sąmoningai bandė įtraukti Valstybės saugumo departamentas (VSD). Jos rėmėjai kelia klausimus dėl Rusijos Federalinės saugumo tarnybos vaidmens byloje.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentarai (1)

  1. Arvydas Damijonaitis Arvydas Damijonaitis rašo:

    Kaip padėti kilniai lietuvaitei Eglei Kusaitei?Noras susprogdinti čečėnų tautos genocido vykdytojų rusu karinį objektą yra ne terorizmas,o būtinas kiekvieno doro žmogaus noras.Kodėl noras sustabdyti vykdomą čečėnų tautos genocidą yra terorizmas? Ar Lietuvos prokurorai pajėgūs atskirti grūdus nuo pelų?Teroristas Arvydas Damijonaitis,susio 8 dieną gynęs Lietuvos Seimą nuo rusų ordos,turėtų būti teisiamas,nes planavo Kremliaus puolimą.


Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...