2011 Vasario 04

Kriminalai

E.Kusaitė toliau siekia įrodyti, kad pareigūnai prieš ją naudojo smurtą

veidas.lt

Terorizmu įtariama klaipėdietė Eglė Kusaitė bylinėjasi dėl teisėsaugininkų atsisakymo tirti jos skundą, kad pareigūnai prieš ją galėjo naudoti smurtą.

Generalinė prokuratūra gruodžio pabaigoje atsisakė pradėti ikiteisminį tyrimą dėl jos skundo, kuriame nurodoma, kad pareigūnai prieš ją naudojo fizinį ir psichologinį smurtą ikiteisminio tyrimo metu.

Prokurorų teigimu, E.Kusaitės skundas nepagrįstas jokiais objektyviais duomenimis, nepadaryta jokia veika, turinti nusikaltimo ar baudžiamojo nusižengimo požymių.

E.Kusaitė prokurorų nutarimą apskundė pirmosios instancijos teismui, kuris sausio viduryje jos skundą atmetė, o prokurorų nutarimą pripažino teisėtu ir pagrįstu, BNS sakė Generalinės prokuratūros atstovė Vilma Budėnienė.

Tuomet klaipėdietė apskundė šį pirmosios instancijos teismo sprendimą Vilniaus apygardos teismui (VAT). Penktadienį VAT ėmėsi šios bylos, tačiau E.Kusaitės advokatui pareiškus, jog jis nesusipažinęs su prokurorų ikiteisminio tyrimo medžiaga, posėdis atidėtas iki kovo 4-osios.

“Buvo pateiktas gynėjo prašymas susipažinti su ikiteisminio tyrimo medžiaga ir mėnesiui atidėjo posėdį”, – BNS sakė VAT atstovė Jolanta Krupičevičienė.

E.Kusaitė skundą Generalinei prokuratūrai dėl prieš ją naudotos prievartos buvo pateikusi liepos pradžioje.

Galimą prievartos naudojimą prieš E.Kusaitę viešai ragino ištirti ir kai kurie visuomenės atstovai.

Prokurorai tvirtina, kad prieš daugiau nei metus sulaikyta 21 metų mergina buvo užmezgusi ryšius su islamistinėmis grupuotėmis ir rengėsi teroro aktui nepriklausomybės nuo Rusijos siekusioje Šiaurės Kaukaze esančioje Čečėnijos Respublikoje.

E.Kusaitė devynis mėnesius buvo suimta, tačiau pernai rugpjūtį teismas nusprendė, jog byla gali būti nagrinėjama jai esant laisvėje.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...