2011 Vasario 18

Kriminalai

E.Kusaitė kviečiama į Maskvą liudyti Magmadovų byloje

veidas.lt

Lietuvoje terorizmu kaltinama klaipėdietė Eglė Kusaitė kviečiama atvykti į Maskvą liudyti savo draugų Apti ir Aišat Magmadovų byloje.

Lietuvos ir Rusijos teisėsaugininkai kaltina E.Kusaitę ir Rusijos piliečius Magmadovus rengus teroristinį išpuolį Rusijoje.

Rusijos naujienų portalas kavzkaz-uzel.ru, remdamasis kaltinamųjų Magmadovų motina Tamara Magmadova pranešė, kad sprendimą iškviesti E.Kusaitę priėmė teismas, atsižvelgę į teisiamųjų prašymą.

“Vasario 14 dieną įvyko teismo posėdis. Kitas posėdis numatytas kovo 15-ąją. Teismas planuoja kaip pagrindinius liudytojus iškviesti, nors, manau, daugeliui, nesinori jų kviesti – Eglę Kusaitę ir Chasaną Avsigerajevą”, – sakė T.Magmadova.

Ji tvirtino siekianti, kad teismo posėdis būtų viešas, tačiau to pasiekti nepavyksta.

E.Kusaitė buvo sulaikyta Lietuvoje 2009 metų spalį, kai rengėsi vykti į Maskvą pas Magmadovus.

Brolis ir sesuo Magmadovai Rusijoje suimti praėjusių metų sausį. A.Magmadovas kaltinamas kūręs ginkluotą organizaciją ir prisidėjęs prie terorizmo. A.Magmadova kaltinama parama teroristinei veiklai.

Lietuvos prokurorų duomenimis, E.Kusaitė buvo užmezgusi ryšius su islamistinėmis grupuotėmis ir rengėsi teroro aktui nepriklausomybės nuo Rusijos siekusioje Šiaurės Kaukaze esančioje Čečėnijos respublikoje.

Anksčiau E.Kusaitė sakė, kad prisipažinimas buvo išgautas smurtu, o kai kurie žmogaus teisių gynėjai ir politikai kėlė klausimus dėl Rusijos federalinės saugumo tarnybos vaidmens byloje. Prokurorai kaltinimus kategoriškai atmeta.

E.Kusaitė devynis mėnesius buvo suimta, tačiau pernai rugpjūtį teismas nusprendė, jog bylos nagrinėjimo ji gali laukti laisvėje.

Magmadovus klaipėdietė vadina savo draugais ir visus kaltinimus kategoriškai atmeta.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...