2011 Vasario 03

Valdovų rūmai

Dviem valstybės institucijoms nesutariant dėl Valdovų rūmų likimo, Vyriausybei sunku apsispręsti

veidas.lt

Vyriausybės, kuri niekaip neapsisprendžia dėl Valdovų rūmų likimo, vadovas “pirštu baksnoja” į dvi valstybės institucijas, kurios dėl jų teikia skirtingas išvadas. Andrius Kubilius sako, kad tiek Valstybės kontrolė, tiek Viešųjų pirkimų tarnyba (VPT) yra vienodai svarbios, nes rūpinasi tokių projektų skaidrumu, tačiau jų teikiamos rekomendacijos neleidžia Vyriausybei greitai priimti sprendimo.

“Mes neturime galimybių gilintis už teismus ar už teisininkus, kartais turinčius skirtingų nuomonių, į dviejų svarbių valstybės institucijų, atsakingų ir už viešuosius pirkimus, ir efektyvų valstybės lėšų panaudojimą, skirtingą situacijos vertinimą”, – ketvirtadienį interviu Žinių radijui sakė Vyriausybės vadovas Andrius Kubilius.

Jis priminė, kad Valstybės kontrolė, pernai rugsėjį atlikusi išsamų Valdovų rūmų statybos auditą ir turėdama VPT išvadą dėl sutarčių, priėmė labai aiškią rekomendaciją, kad statybos turi būti tęsiamos, bet su su sąlyga, kad turi būti keičiama dabartinė sutartis, be to, aiškiai nurodė, kas turi būti keičiama.

“Bet vėliau Viešųjų pirkimų tarnyba vistiek dar kartą pakartojo, kad sutartis turi būti nutraukiama. Taigi, turime dvi visiškai skirtingas išvadas iš dviejų vienodai svarbių valstybės institucijų, atsakingų už skaidrumą ir už efektyvų pinigų panaudojimą”, – kalbėjo A.Kubilius.

Anot jo, ūkio ministras, kuris yra atsakingas už viešųjų pirkimų politiką, turi galutinai išsiaiškinti padėtį ir pateikti racionalius pasiūlymus. Tai ministras turi padaryti iki pirmadienio, kai vyks Vyriausybės pasitarimas.

Pasitarime praėjusį antradienį ministrų kabinetas ir vėl nerado kompromiso dėl šimtais milijonų litų prieštaringai vertinamo projekto.

Viešųjų pirkimų tarnyba sako, kad Valdovų rūmų rangos sutartis su Panevėžio statybos trestu (PST) turi būti nutraukta. Tuo tarpu Valstybės kontrolė Vilniaus pilių direkcijai nurodė pakeisti rangos sutartį.

PST vadovai tvirtina, kad nutraukus sutartį kreipsis į teismą.

Panevėžio statybos tresto skaičiavimu, pirmajam Valdovų rūmų etapui baigti reikia apie 32 mln. litų. Šiemet iš valstybės biudžeto Valdovų rūmams statyti numatyta 16 mln. litų.

Į Valdovų rūmų atkūrimą investuota 230 mln. litų, galutinė darbų kaina yra apie 367 mln. litų.

Galimą lėšų švaistymą statant šį objektą tiria Generalinė prokuratūra. Tyrimas pradėtas susipažinus Valstybės kontrolės duomenimis, kad per dešimt metų nuo projektavimo ir statybų pradžios Valdovų rūmų projektas pabrango 250 mln. litų.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentarai (1)

  1. lietuvis lietuvis rašo:

    per 20m. visi viesieji pirkimai buvo neskaidrus,kaip ir sis.Ir bedroves ir valdzia visi vienam lovy.


Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...