2011 Sausio 11

Veslo konfliktas

Konflikas “Linavoje” nesibaigia

veidas.lt

Pareigūnai baigia tirti baudžiamąją bylą, kurioje vežėjų asociacijos “Linava” vadovybė įtariama nusikalstamais būdais kovojusi dėl valdžios.

Nei “Linavos” prezidentas Algimantas Kondrusevičius, nei asociacijos sekretorius Adolfas Darginavičius, kuriam pareikšti įtarimai organizavus nusikalstamą veiklą, neketina trauktis iš postų. A.Kondrusevičius pareiškė neketinąs atleisti A.Darginavičiaus, kol neįrodyta jo kaltė, rašo dienraščiai “Vilniaus diena” ir “Kauno diena”.

A.Darginavičius įtariamas sukurstęs Vilniaus ekonominės policijos pareigūnus 2004 metais atlikti patikrinimą Egidijaus Kairio įmonėje “Malena”. Patikrinimas buvo suorganizuotas tą dieną, kai E.Kairys esą turėjo dalyvauti “Linavos” kongrese, kuriame vyko asociacijos prezidento rinkimai. Tokiu būdu neva buvo siekiama sutrukdyti E.Kairiui dalyvauti rinkimuose ir eliminuoti konkurentą kovoje dėl prezidento posto.

“Nesuprantama, kodėl informacija pateikiama, kad esą buvo bandoma sutrukdyti E.Kairiui dalyvauti asociacijos prezidento rinkimuose. 2004 metais E.Kairys nebuvo iškeltas kandidatu į asociacijos prezidentus. Mes turime visus dokumentus, tuo metu, be manęs, buvo dar du kandidatai Mindaugas Katleris ir Vytautas Milėnas”, – dienraščiui sakė A.Kondrusevičius.

2010 metų pavasarį sukilę ir į atskirą judėjimą “Už skaidrumą Linavoje” susivieniję vežėjų asociacijos nariai mano, kad paaiškėjusi informacija daro gėdą asociacijai ir jos nariams, o dabartiniai “Linavos” vadovai turėtų prisiimti atsakomybę ir atsistatydinti.

Dabartiniai “Linavos” vadovai mano, kad tendencingos informacijos pasirodymas susijęs su šį pavasarį planuojamais prezidento rinkimais. Pernai gegužės pabaigoje turėję vykti rinkimai buvo atšaukti, nes judėjimo “Už skaidrumą Linavoje” nariai kreipėsi į teismą.

Gytis Vincevičius,

Nacionalinės vežėjų asociacijos „Linava“ atstovas spaudai

Po skolų išieškojimo – kontrpuolimas prieš asociaciją „Linava“

Vilniaus apygardos prokuratūros išplatintame informaciniame pranešime apie Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato Nusikaltimų tyrimo valdybos Ekonominių nusikaltimų tyrimo skyriaus (ENTS) viršininkui 55 metų A. L., jo pavaldiniams pateiktus įtarimus piktnaudžiavimu tarnybine padėtimi minimi ir Nacionalinės vežėjų asociacijos „Linava“ darbuotojai.

Esą šie sukliudė „Linavos“ prezidento rinkimuose 2004–iais dalyvauti buvusiam UAB „Linavos servisas“ vadovui Egidijui Kairiui.

Pasak Algimanto Kondrusevičiaus, asociacijos „Linava“ prezidento, nuostabą kelia tai, kad 7 metų senumo byla staiga buvo atgaivinta prieš pat naujus rinkimus į asociacijos „Linava“ prezidentus ir pateikiama vienpusė informacija, nenurodant kodėl E. Kairio įmone „Malena“ iš tiesų susidomėjo pareigūnai.

Dokumentai paneigia įtarimus, kurie pateikiami viešojoje erdvėje. Asociacijos archyve gulintys dokumentai rodo, kad E. Kairio kandidatūra nebuvo iškelta į asociacijos prezidento postą nei 2004 – ųjų „Linavos“ kongrese nei regioniniuose susirinkimuose, kur paprastai ir įvardijami kandidatai. Būtent regioniniuose susirinkimuose buvo įvardinti Mindaugas Kaperis, Algimantas Kondrusevičius ir Vytautas Milėnas kaip pretendentai į „Linavos“ prezidento postą. E. kairio kandidatūros iškelta nebuvo.

Įdomu ir tai, kad E. Kairys neskundė teismui 2004 – ųjų kongreso nutarimų, nors įstatai tokią galimybę suteikia. Jis nebuvo iškeltas kandidatu į „Linavos“ prezidentus nei vėliau vykusiuose 2006 m. nei 2008 m. ar 2010 m. asociacijos kongresuose.

Konfliktas tarp E. Kairio ir asociacijos vadovybės kilo tuomet kai šis buvo atleistas iš asociacijai pavaldžios UAB „Linavos servisas“ vadovo posto. Kreiptasi į teisėsaugininkus bandant išsiaiškinti neteisėtas E. Kairio veikas. Nustačius, jog į jo žmonos vadovaujamos įmonės „Malena“ sąskaitas buvo pervestos UAB „Linavos servisas“ lėšos, kaip avansiniai mokėjimai, iš šios įmonės buvo išieškota apie 0,4 mln. Lt.

E. Kairys teisinėmis priemonėmis galėjo kerštauti asociacijai, kreipdamasis į teisėsaugą, nes prieš jo įmonę „Malena“ asociacijos „Linava“ iniciatyva buvo inicijuota daugiau teisinių procesų. Asociacija „Linava“ bendrovei „Malena“ yra pareiškusi dar bemaž 0,5 mln. Lt pretenzijų dėl skolų, kurios šiuo metu yra išieškomos.

Mėto pėdas

Įtardami, jog E. Kairiui priklausanti įmonė vengia atsiskaityti su asociacija, jos darbuotojai kreipėsi pagalbos į skolų išieškotojus. Paaiškėjo, kad bendrovėje „Malena“ pernai gegužę pasikeitė akcininkai, jos akcijas valdo Baltarusijos pilietis Viktor Lisevič. Įmonė net nesusimokėjo nedidelio narystės mokesčio asociacijoje „Linava“, dėl ko ir neteko asociacijos nario statuso.

Tuo tarpu su E. Kairio giminaičių pagalba įsteigta nauja įmonė „LMH Baltica“, kuri toliau vykdo transporto veiklą.

Bendrovei „Malena“ pretenzijų turi ir Estijos įmonė „Topos Europe OU“, pateikusi Viniaus apygardos teismui prašymą iškelti bankroto bylą „Malenai“.

Kreditų biuro „Credit info“ duomenimis, šiais metais jau paskelbti du „Malenos“ turto areštai. Vienu jų areštuota 474,17 tūkst. Lt.

Informacinis karas

Asociaciją „Linava“ stebina, kam „prikeliamos“ senos bylos ir kam naudinga prieš pat planuojamus asociacijos „Linava“ prezidento rinkimus pateikti neva kompromituojančią informaciją apie jos dabartinius vadovus?

Dar prieš teismą išplatinta informacija apie galimus įtarimus „Linavos“ darbuotojams, yra spaudimas teismui ir dalykinės asociacijos „Linava“ reputacijos žeminimas. Teismui dar nepatvirtinus, kad įtarimai yra pagrįsti, tyrimo medžiagos detalių platinimas ir konkrečių žmonių įvardijimas minint jų pareigas ir vardo bei pavardės inicialus pažeidžia šių asmenų teisę į nekaltumo prezumpciją.

Be to, pateikiama tik labai kruopščiai atrinkta ir kryptinga informacija ar bylu epizodai, nerodant viso įvykių spektro ir jų priežasčių.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...