2014 Gegužės 23

Duris atvėrė pirmasis A energinio efektyvumo biurų pastatas Lietuvoje

veidas.lt


Vilniaus Viršuliškių rajone atidarytas pirmasis A klasės energinio efektyvumo biurų pastatas Lietuvoje „Grand Office“. 21 aukšto, daugiau nei 81 metro aukščio ir 10 tūkst. kvadratinių metrų ploto pastatą pastatė ir patalpų nuoma rūpinasi Suomijos koncernui priklausanti viena didžiausių ir moderniausių statybos paslaugų grupių Lietuvoje AB „YIT Kausta“. Naujasis biurų pastatas „Grand Office“ papildys kitus 3,5 ha Viršuliškių teritorijoje jau sėkmingai įgyvendintus projektus – prekybos centrą „Prisma“ ir gyvenamuosius daugiabučius „Solo City“.

Verslo centre „Grand Office“ įdiegtos modernios inžinerinės sistemos, užtikrinančios A klasės energinio efektyvumo privalumus. Šiuolaikiškas biurų pastatas yra draugiškas supančiai aplinkai ir čia dirbantiems darbuotojams. A energinį efektyvumą lemia pastato sandarumas bei įdiegtos efektyvios inžinerinės sistemos: šildymas, vėdinimas, aukšto naudingumo rekuperatorinė sistema. Projektuojant pastatą atsižvelgta ir į akustikos klausimus – imtasi priemonių, kad pastato inžinerinių sistemų keliami garsai būtų minimalūs. Ši erdvė vienareikšmiai sukurta šiuolaikiniam žmogui.

„A klasės energinis efektyvumas biurų pastatams dar nėra privalomas mūsų šalyje. „Grand Office“ yra pirmasis tokios aukštos energinio efektyvumo klasės biurų pastatas Lietuvoje. Tai, kad „YIT Kausta“ pirmoji ėmė statyti A klasės energinio efektyvumo biurą, lėmė nuolatinis siekis būti žingsniu priekyje, taikyti pažangius sprendimus bei noras kurti geresnę gyvenamąją ir darbo aplinką. Tikime, jog mūsų žingsnis bus geras pavyzdys ir kitiems“, – sako K. Vanagas.

Į naujai pastatytą biurų pastatą „Grand Office“ jau persikėlė ne viena savo veiklą Lietuvoje vykdanti bendrovė, tarp kurių AB „LESTO“ klientų aptarnavimo skyrius, „BTA Insurance Company“ SE filialas Lietuvoje ir kt. Į šias patalpas, 6-7 aukštus, persikėlė ir projektą įgyvendinusi statybos paslaugų grupė AB „YIT Kausta“, o savo būsto pardavimų biurą įkūrė pirmame pastato aukšte.

Į biurų pastatą jau įsikėlusio „BTA Insurance Company“ SE filialo Lietuvoje direktorius Tadeušas Podvorskis įmonės sprendimą įsikelti būtent į šį pastatą grindžia trimis pagrindiniais kriterijais. „Visų pirma, įvertinome patogų susisiekimą su „Grand Office“ tiek iš Vilniaus centro, tiek ir iš kitų miesto vietų. Tačiau vėliau labiausiai įvertinti liko šio pastato teikiami energijos taupymo bei aplinkosaugos būdai ir dėmesys darbuotojams – visi biurų langai nukreipti į neapstatytą Vilnių. Tai svarbu, nes dirbantieji gali mėgautis miesto gamta, užuot stebėję pilkus pastatus“, – sprendimą persikelti į „Grand Office“ komentuoja T. Podvorskis.

Visas biurų pastatas suprojektuotas taip, kad jo langai kryptų į žaliąją Pilaitės rajono pusę, o liftais kylantiems „Grand office“ darbuotojams ir svečiams atsivertų vaizdas į Vilniaus miesto panoramą.

Pastato vieta mieste yra išties pavydėtina. 21 aukšto pastatas įsikūręs šalia Vilniaus miesto vakarinio aplinkkelio, Viršuliškių skg. 34, todėl yra gerai matomas ir greitai pasiekiamas iš skirtingų sostinės vietų. Aplinkkelis užtikrina greitą išvažiavimą Kauno ir Ukmergės kryptimis. Patogus susisiekimas leidžia sutaupyti laiko tiek verslo centro darbuotojams, tiek partneriams ar klientams, nes aplenkiamos automobilių spūstys. Atstumas iki miesto centro tėra 4 km, o iki oro uosto galima nuvykti per 10 min.

„Didžioji pastato dalis jau išnuomota, todėl galime teigti, jog mūsų sprendimai jau įvertinti. Esamų ir būsimų nuomininkų pagrindą sudaro užsienio kapitalo įmonės, kurios daug anksčiau pradėjo galvoti apie energijos bei eksploatacijos kaštų taupymą“, – pažymi K. Vanagas.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...