2010 Birželio 11

Prekyba

Didžiuosiuose miestuose įsitvirtino ūkininkų turgūs

veidas.lt

Per pusantrų metų Vilniuje ir per metus Kaune taip prigijo mobilieji ūkininkų turgeliai, kad vieni be kitų jau nebegali gyventi nei kaimiškų gėrybių išsiilgę miestiečiai, nei iš jų maitinimo jau galintys pragyventi kaimo žmonės.

“Tokia simbiozė labai naudinga abiem pusėms. Pirkdami jiems skanų maistą, miestiečiai kuria darbo vietas kaime”, – džiaugėsi vienas ūkininkų turgelių koordinatorių, pats juose prekiaujantis Mindaugas Maciulevičius.

Koordinuoti ūkininkų turgeliai nustatytomis dienomis ir valandomis kol kas vyksta tik Vilniuje (21-oje skirtingoje vietoje) ir Kaune (devyniuose taškuose).

Per turgelių gyvavimo laiką patobulėjo jie patys. Visų pirma ūkininkai padidino pasiūlą: anksčiau tik bulves ir obuolius atveždavę žmonės dabar jau siūlo ir sezoninių daržovių, namie konservuotų ar raugtų gėrybių. Išsikristalizavo ir perkamiausių produktų poreikis – tokių dabar ir atvežama daugiausiai. Iš žaidimo natūraliai pasitraukė tie, kurie plėšė per dideles kainas, siūlė neskanių produktų.

Per tą laiką atsirado ir turgelių karalius – visų pirkėjų abiejuose miestuose labai geidžiamas Šalčininkų rajono ūkininko Eugenijaus Paliulio gaminamas saldaus pieno sūris su cinamonu “Prie kavos”. Jis šiemet netgi pelnė tarptautinės žemės ūkio parodos “AgroBalt” geriausio produkto medalį.

Paprastai per dieną vienas ūkininkas mieste parduoda savo prekių už 200–1000 Lt.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...