- Veidas.lt - http://www.veidas.lt -

Didžiuosiuose miestuose įsitvirtino ūkininkų turgūs

Autorius: veidas.lt | 2010 06 11 @ 13:34 | Verslas | No Comments

Per pusantrų metų Vilniuje ir per metus Kaune taip prigijo mobilieji ūkininkų turgeliai, kad vieni be kitų jau nebegali gyventi nei kaimiškų gėrybių išsiilgę miestiečiai, nei iš jų maitinimo jau galintys pragyventi kaimo žmonės.

“Tokia simbiozė labai naudinga abiem pusėms. Pirkdami jiems skanų maistą, miestiečiai kuria darbo vietas kaime”, – džiaugėsi vienas ūkininkų turgelių koordinatorių, pats juose prekiaujantis Mindaugas Maciulevičius.

Koordinuoti ūkininkų turgeliai nustatytomis dienomis ir valandomis kol kas vyksta tik Vilniuje (21-oje skirtingoje vietoje) ir Kaune (devyniuose taškuose).

Per turgelių gyvavimo laiką patobulėjo jie patys. Visų pirma ūkininkai padidino pasiūlą: anksčiau tik bulves ir obuolius atveždavę žmonės dabar jau siūlo ir sezoninių daržovių, namie konservuotų ar raugtų gėrybių. Išsikristalizavo ir perkamiausių produktų poreikis – tokių dabar ir atvežama daugiausiai. Iš žaidimo natūraliai pasitraukė tie, kurie plėšė per dideles kainas, siūlė neskanių produktų.

Per tą laiką atsirado ir turgelių karalius – visų pirkėjų abiejuose miestuose labai geidžiamas Šalčininkų rajono ūkininko Eugenijaus Paliulio gaminamas saldaus pieno sūris su cinamonu “Prie kavos”. Jis šiemet netgi pelnė tarptautinės žemės ūkio parodos “AgroBalt” geriausio produkto medalį.

Paprastai per dieną vienas ūkininkas mieste parduoda savo prekių už 200–1000 Lt.

Daugiau šia tema:

Straipsnis publikuotas: http://www.veidas.lt

Straipsnio adresas: http://www.veidas.lt/didziuosiuose-miestuose-isitvirtino-ukininku-turgus

© 2002-2009 UAB "Veido periodikos leidykla". Visos teisės saugomos.