2010 Gruodžio 18

Politika

Didžiausios krizės yra ne ekonominės, o moralinės

veidas.lt

Didžiausios krizės yra ne ekonominės, o moralinės, šeštadienį Seime vykstančiuose dešimtuosiuose nacionaliniuose maldos pusryčiuose sakė kadenciją baigęs prezidentas Valdas Adamkus.

“Didžiausios visų laikų krizės – ne finansinės. Ar gali būti didesnė krizė už abejingumą, dvasios stingulį ir šaltį, pyktį ir baimę? Finansų ir ūkio krizės protingais sprendimais įveikiamos per keletą metų, moralinės, dvasinės krizės, deja, daug ilgesniam laikui įleidžia šaknis ir žmonių sielose, ir visuomenėse”, – kalbėjo V.Adamkus.

Pasak pirmuosius nacionalinius maldos pusryčius Lietuvoje surengusio tuometinio šalies vadovo, krizė “labiausiai atveria meilės, išminties, žmogiškojo solidarumo stoką”.

“Krizė ne sukuria, o skaudžiau ir jautriau parodo, kas ir palyginti ramiais laikais gyvena mūsų širdyse ir šalia mūsų”, – kalbėjo V.Adamkus.

JAV Nacionalinių maldos pusryčių komiteto narys Christianas Jensenas (Kristianas Jensenas) renginio metu sakydamas kalbą teigė pritariantis V.Adamkui, kad ekonominis sunkmetis praeina, tačiau šiuo metu, anot jo, nerimą kelia moralinė krizė, ištikusi daugelio valstybių valdžią.

“Esu labai susirūpinęs kai kuriais dalykais, kuriuos matau JAV kongrese, Seime, (…) ir visų valstybių parlamentuose, kuriuose turiu draugų. Esu įsitikinęs, kad mes patiriame krizę, bet tai ne ekonominė krizė”, – sakė Ch.Jensenas.

“Atrodo, kad politikai atitrūksta nuo tikrovės. Man iš tiesų jie atrodo visiškai sutrikę, atrodo, jie pamiršo svarbiausią priežastį, dėl kurios atėjo į valdžią – tarnauti piliečių interesams (…), juos apakino valdžia, valdžios galia, (…) jie elgiasi taip, lyg būtų pamiršę visuomenės moralines vertybes”, – kalbėjo jis.

Šiemet iš Prezidentūros į Seimą persikėlusių nacionalinių maldos pusryčių susitikimo tema – “Amžinosios vertybės bei politinė išmintis krizės ir sunkmečio fone”.

Maldos pusryčių ištakos siekia 1942 metus, kai keletas Jungtinių Amerikos Valstijų Senato narių pradėjo neformalius susitikimus siekdami dalytis krikščionybės mokymu ir juo pagrįstu tarpusavio bendravimu. Pirmieji nacionaliniai maldos pusryčiai, kuriuose dalyvavo JAV prezidentas Dwightas D.Eisenhoweris (Dvaitas Aizenhaueris), įvyko 1953 metais.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...