2011 Balandžio 25

Projektas

“Didysis žygis po Baltijos šalis” vėl šaukia į pažintines keliones

veidas.lt

BFL

Penktą kartą rengiamas projektas “Didysis žygis po Baltijos šalis” trijų Baltijos šalių turistus šiltuoju metų laiku vėl kviečia aplankyti 30 vietovių Lietuvoje, Latvijoje ir Estijoje – po dešimt kiekvienoje iš šalių.

Gegužės 5 dieną startuojantį ir rugsėjo 15-ąją finišuojantį projektą, skatinantį vidaus turizmą ir keliones po kaimynines šalis, įgyvendina Valstybinis turizmo departamentas, Latvijos turizmo plėtros agentūra ir Estijos turizmo agentūra.

Šįmet Lietuva pristato dešimt turistams įdomių gamtos ir kultūros objektų – tai Grobšto įlanka Neringoje, M. K. Čiurlionio memorialinis muziejus Druskininkuose, Energetikos ir technikos muziejus Vilniuje, Arklio muziejus Anykščiuose, Rokiškio dvaro rūmai, Laikrodžių muziejus Klaipėdoje, grojantis Veisiejų fontanas Lazdijų rajone, Pažaislio vienuolynas Kaune, Žaliūkių malūnininko sodyba Šiauliuose ir Sūrininkų namai Varėnos rajone.

Pasak projekto vadovės Ievos Lukšėnaitės, “Didysis žygis po Baltijos šalis” sumanytas tiems keliautojams, kuriems nepakanka kelionių vadovuose pristatomų pagrindinių lankytinų šalies ar miesto objektų. Šis projektas domina tuos, kurie nori kuo giliau pažinti kraštą, pajusti ypatingą, tik šioje vietovėje randamą kultūrą ir nepatirti didelių finansinių išlaidų.

Pasak I. Lukšėnaitės, kartu su Lietuvos turizmo centrais atrenkant lankytinus objektus į projekto maršrutą stengiamasi, kad objektai kasmet nesikartotų, būtų geografiškai tolygiai išsidėstę, apie juos būtų pateikta išsami informacija.

“Projektas skirtas jauniems ir vidutinio amžiaus žmonėms, turintiems galimybę keliauti su mašina, įvairaus spektro, pomėgių ir interesų, keliaujantiems šeimomis, su kolegomis, draugais. Antroji tikslinė grupė – vyresnio amžiaus žmonės, kurie keliauja šeimomis, pavyzdžiui, seneliai su anūkais”, – vardijo projekto vadovė.

Norintiems dalyvauti “Didžiajame žygyje po Baltijos šalis” reikia registruotis projekto svetainėje internete adresu: www.greatbaltic.eu. Susiradus žemėlapyje 30 lankytinų vietų trijose Baltijos šalyse, teliks susiplanuoti maršrutą ir leistis kelionėn.

Primenama, kad aplankyti galima visas ar tik kelias vietas, iš karto ar dalimis – tai nėra svarbu, tačiau turistai turėtų nepamiršti nusifotografuoti kiekviename iš aplankytų objektų ir būtent toje vietoje, kuri pavaizduota Žygio lankstinuke, o tuomet – įdėti nuotraukas į projekto svetainę.

I. Lukšėnaitė primena, kad aktyviausių žygio dalyvių laukia vertingos dovanos ir prizai. Pagrindinis projekto prizas – bilietai dviem asmenims į vieną iš naujų projektą remiančios skrydžių bendrovės pasiūlytų krypčių ir dvi naktys aukštos klasės viešbutyje.

Taip pat bus teikiamas Baltijos šalies prizas – aviabilietai dviem į pasirinktą Baltijos šalių sostinę ir dvi naktys viešbutyje. Bus galima laimėti ir papildomus prizus savaitgaliams Vilniuje, Rygoje ar Taline su aktyviomis pramogomis.

Valstybinio turizmo departamento duomenimis, pernai projekte “Didysis žygis po Baltijos šalis” dalyvavo rekordiškai daug keliautojų – apskaičiuota, kad po Baltijos šalis praėjusią vasarą keliavo apie 90 tūkstančių Lietuvos, Latvijos ir Estijos turistų, t.y. triskart daugiau negu 2009 metais.

Pernai projekto pagrindinį prizą – kelionę į pasirinktą Europos miestą – laimėjo lietuvių turistai – pirmą kartą žygyje dalyvavusi keliautoja Aigustė Poderienė, keliavusi kartu su vyru ir vaikais.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...