2014 Balandžio 02

DiArchy“ į Lietuvą atvežė naujausią pasaulinį biologinį eksperimentą

veidas.lt


Šiandien į Kauno prekybos ir laisvalaikio centrą „Mega“ iš Prancūzijos bus sugrąžinti trys Karibų jūros rykliai. Jie iki šiol gyveno Šiaurės Prancūzijos regione Pays-de-la-Loire įkurtoje mokslinėje laboratorijoje, į kurią buvo nugabenti prieš mėnesį. Čia juos tyrė „International Prize for Biology“ premijos laureatas Žakas Trampanja kartu su žymiausiais Lietuvos magais Arvydu ir Diana Gaičiūnais. Jie kartą per savaitę kelioms sekundėms užšaldydavo ryklius specialiose ledo kapsulėse. Lede rykliai įgyja gydomąją energiją, kuri spinduliuoja 50 metrų atstumu.

„Kai patys ruošėmės užsišaldymo lede projektui, domėjomės viskuo, kas susiję su ledu ir jo savybėmis. Todėl apie ryklių užšaldymą lede ir jų įgyjamas antgamtines savybes pirmą kartą išgirdome jau prieš dešimt metų. Tuomet ir kilo pirmoji mintis pamėginti užšaldyti ryklius. Tačiau tik dabar gavome progą tai išbandyti su Lietuvoje gyvenančiais rykliais. Prekybos ir laisvalaikio centras „Mega“ suteikė mums tokią galimybę“, – sakė Diana ir Arvydas Gaičiūnai.

Pasak jų, moksliniais tyrimais įrodyta, jog trumpam laikotarpiui užšaldyti ir vėl atšaldyti rykliai įgyja papildomą gebėjimą perduoti gydomąją energiją. Prie tokio ryklio prisiartinę žmonės pasijunta fiziškai ir emociškai geriau, normalizuojasi kraujo spaudimas, palengvėja kvėpavimas. „Dirbdami kartu su biologu Ž. Trampanja pastebėjome, kad Karibų jūros rykliai energiją perduoda per baltymų ataugas“, – komentavo Diana.

Kuomet rykliai yra sušaldomi, jiems pritrūksta deguonies ir jie sugeria vandenilio sulfidą. Vykstant šiam procesui rykliai gauna energijos perteklių, kurį atiduoda ištirpintomis vandenyje molekulėmis, vėliau patenkančiomis į orą. Europoje tai bus pirmasis atvejis, kai šią energiją galės patirti viešoje vietoje, ne ryklių laboratorijoje apsilankę žmonės. Diana ir Arvydas Gaičiūnai teigia, kad sušaldymas atveria ryklių energetinį kanalą. Juo sklindanti energija gali būti perduota kiekvienam žmogui, stovinčiam  ne toliau nei 50 metrų spinduliu nuo ryklių.

„Pajausti šią energiją nėra sudėtinga, tereikia pridėti ranką prie akvariumo stiklo. Tuomet žmonės dažniausiai patiria dilgčiojimą pirštuose bei šilumos bangą delnuose. Po kelių minučių ryklių skleidžiama energija gali išplisti po visą kūną. Būtent tada žmogus yra arčiausiai energijos perdavimo centro, kuriame įgauna lengvumo ir ramybės jausmą“, – komentavo žymiausi Lietuvos magai.

Pamatyti iš laboratorijos pargabentus ryklius prekybos centro didžiajame akvariume lankytojai galės balandžio 1-ąją dieną nuo 15 valandos.

„Megos“ akvariumas yra aukščiausias Baltijos šalyse ir vienas iš 10 aukščiausių pasaulyje. Jame gyvena daugiau nei 30 skirtingų tropikinių žuvų rūšių. Akvariume palaikoma vidutinė +25 laipsnių Celsijaus vandens temperatūra, jame ištirpinta daugiau kaip 10 tonų druskos. Vandens kokybę ir temperatūrą palaiko kompiuterinė sistema.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentarai (2)

  1. Zose Zose rašo:

    pagaliau LT ispres visas energetines problemas uzsaldydami ryklius… tik klausimas kodel ta energija perduodama per 50 m o ne 1 km, a?

    balandis, pirmoji, shposininkai, apmulkinti mulkiai…

  2. aha aha rašo:

    nejuokinkit voveriu :) )))))))


Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...