2011 Kovo 07

Rinkimai Estijoje

Dešiniųjų pergalė – geras pavyzdys

veidas.lt

Estijos centro-dešiniųjų pergalė parlamento rinkimuose yra geras “Baltijos pavyzdys”, pirmadienį sakė Lietuvos premjeras Andrius Kubilius.

“Pirma žinia, kuri mane ypatingai šį rytą ir jau vakar vakare nudžiugino – tai mano kolegos Estijos ministro pirmininko ir dešiniųjų pergalė Estijos rinkimuose. Tai yra tikrai geras Baltijos pavyzdys”, – žurnalistams Vyriausybėje sakė A.Kubilius.

“Mes daugeliu požiūriu norime pasivyti ir pralenkti estus. Tikiu, kad kitais metais, sekdami ir savivaldos rinkimų rezultatus, mes tą ir padarysime”, – kalbėjo Lietuvos Vyriausybės vadovas.

Anksčiau A.Kubilius yra teigiamai įvertinęs jo vadovaujamų konservatorių pasirodymą vietos valdžios rinkimuose vasario 27 dieną, kada jie liko antroje vietoje po socialdemokratų ir pasirodė geriau nei buvo prognozuojama. Kitąmet Lietuvoje vyks Seimo rinkimai.

Pirmadienį kalbėdamas Vyriausybėje A.Kubilius taip pat sakė, kad atlaikius ekonominę krizę dabar Lietuvai teks “atlaikyti ekonomikos atsigavimą”, kurį lydi noras nepagrįstai didinti išlaidas.

“Atlaikėme ekonominę krizę, ateina sunkesnis išbandymas – atlaikyti ekonomikos atsigavimą, kuris, kaip rodo daugelis parametrų, gali būti pakankamai spartus. Spartus ne tik pas mus, bet ir pas kaimynus estus ir pas kaimynus latvius.

Didžiausi išbandymai, dėl kurių noriu dabar perspėti, – tai atsirandantis noras finansiškai išlaidauti, nors tokių galimybių nėra ir nenusimato”, – sakė A.Kubilius.

“Antras pavojus – tai politinis atsipalaidavimas ir politinis išlaidavimas diskutuojant apie nelabai svarbius dalykus, panyrant į tuos nelabai svarbius dalykus ir užmirštant rimtus darbus”, – kalbėjo premjeras.

Estijos centro dešiniųjų Vyriausybė sekmadienio rinkimuose užsitikrino tvirtą daugumą parlamente.

Priešingai nei airių rinkėjai, kurie praėjusį mėnesį už nesėkmingą ekonominę politiką nubaudė savo vyriausybę, estai neprarado pasitikėjimo premjero Andraus Ansipo koalicija.

Rinkėjai nenusigręžė nuo centro dešiniųjų politinių jėgų, nors jos stovėjo prie šalies vairo ne tik tuomet, kai Estijos ekonomika svaiginančiai augo, bet ir kai staigiai smuko žemyn, versdama vyriausybę imtis griežtų taupymo priemonių.

Kaip rodo duomenys, gauti suskaičiavus visų 625 rinkimų apylinkių balsus, premjero A.Ansipo Reformų partija surinko 164 221 balsą (28,6 proc.) ir 101 vietos parlamente turės 33 vietas.

Jos konservatyvi koalicijos partnerė – centro dešinioji “Tėvynės” ir “Res Publica” sąjunga (IRL) – gavo 117 929 balsus (20,5 proc.) ir naujajame parlamente kontroliuos 23 vietas

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...