2014 Vasario 17

Daugiau nei 40 proc. miestiečių norėtų emigruoti iš Lietuvos

veidas.lt


Emigruoti iš Lietuvos norėtų daugiau nei 40 proc. šalies didžiųjų miestų gyventojų. Tokias lietuvių nuotaikas atskleidė „Veido“ užsakymu rinkos tyrimų ir konsultacijų bendrovės „Prime consulting“ šių metų sausio pabaigoje atlikta Lietuvos didmiesčių gyventojų apklausa.
Į klausimą, ar turi ketinimų emigruoti iš Lietuvos, 29,6 proc. respondentų atsakė, kad išvykti norėtų, bet ne visam laikui. Na, o kad emigruoti planuoja jau netrukus arba per ateinančius dvejus metus, nurodė dar kiek daugiau nei dešimtadalis apklausos dalyvių.
Apibendrinant apklausos duomenis galima teigti, kad daugiau nei pusė Lietuvos miestų gyventojų apie emigraciją iš šalies negalvoja, tačiau daugiau nei du ketvirtadaliai emigruoti norėtų, o kai kurie jau yra pasirengę išvykti artimiausiu metu.
Priminsime, kad ši apklausa buvo atlikta penkiuose didžiuosiuose Lietuvos miestuose, kur gyventojų nuotaikos gerokai pozityvesnės nei kaime. Galima spėti, kad apklausdami ir nedidelių miestų bei kaimiškų vietovių gyventojus pamatytume gerokai didesnį emigruojančiųjų skaičių.
Na, o kad naujosios bangos emigrantai artimiausiais metais sugrįš į Lietuvą, dauguma respondentų taip pat nesitiki. Tik mažiau nei 5 proc. apklausos dalyvių mano, kad artimiausiais metais namo parvyks daugiau nei pusė emigravusiųjų. Daugiausiai – trečdalis respondentų buvo linkę manyti, kad sugrįžti gali tik 5–15 proc. emigravusiųjų, o penktadalis nurodė manantys, jog sugrįš tik vienetai.

Ar jūs turite ketinimų emigruoti iš Lietuvos? (proc.)

Ne     57
Norėčiau išvykti, bet ne visam laikui     29,6
Taip, per ateinančius dvejus metus     7,2
Taip, netrukus     5,4
Nežinau     0,8

Jūsų nuomone, kiek naujosios bangos emigrantų artimiausiais metais grįš į Lietuvą? (proc.)

5–15 proc.     32,4
Vienetai     20,4
1–4 proc.     18,8
20–45 proc.     17,2
Nežinau     5,8
Daugiau nei pusė     4,8
Kita     0,6

Šaltinis: „Veido“ užsakymu rinkos tyrimų ir konsultacijų bendrovės „Prime consulting“ 2014 m. sausio 27–29 d. atlikta Lietuvos didžiųjų miestų 500 gyventojų apklausa. Cituojant apklausą, nuoroda į „Veidą“ būtina.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentarai (3)

 1. laima laima rašo:

  ,,…daugiau nei pusė Lietuvos miestų gyventojų apie emigraciją iš šalies negalvoja, tačiau daugiau nei du ketvirtadaliai emigruoti norėtų, o kai kurie jau yra pasirengę išvykti artimiausiu metu.”
  Ką čia rašote, nemokate paprasčiausios matematikos: jau penktokas žino, kad du ketvirtadaliai yra pusė!!!!!

 2. Kai kur emigruotu visi galintys 100% Kai kur emigruotu visi galintys 100% rašo:

  Mieste 40% norinciu emigruoti, o mieteliuose ir kaimuose 99% galinciu emigruoti noretu emigruoti, ir tai darys tik pasitaikius pirmai progai.

 3. paulis paulis rašo:

  Lenkijos karinės žvalgybos agentas taip analizavo Lietuvos vidaus politinę padėtį: „Dabartinio režimo pastangos nuslopinti visuomenėje bet kokį domėjimąsi politika jau davė visiškai realių rezultatų ir dauguma tų Lietuvos gyventojų, kurie laikomi mąstančiais, nusimanančiais politikoje, skaitančiais laikraščius ir retsykiais sau keliančiais kokius nors visuomeninius ar net politinius klausimus, pavirto į apatiškus, politiniams įvykiams kurčius, visiškai vienos idėjos persmelktus žmones: reikia tikėtis iš vadovybės, kuri atseit viską padarys“.Ištrauka iš 15 min Anusausko knygos – lipam ant to paties greblio ponai, nematantys perspektyvu o svarbiausiai galimybiu itakoti galimas permainas paprasciausiai palieka valstybe. Tskant nieko asmenisko…


Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

 • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

  Apklausos rezultatai

  Loading ... Loading ...