- Veidas.lt - http://www.veidas.lt -

Daugiau nei 40 proc. miestiečių norėtų emigruoti iš Lietuvos

Autorius: veidas.lt | 2014 02 17 @ 09:00 | Politika | 3 Comments


Emigruoti iš Lietuvos norėtų daugiau nei 40 proc. šalies didžiųjų miestų gyventojų. Tokias lietuvių nuotaikas atskleidė „Veido“ užsakymu rinkos tyrimų ir konsultacijų bendrovės „Prime consulting“ šių metų sausio pabaigoje atlikta Lietuvos didmiesčių gyventojų apklausa.
Į klausimą, ar turi ketinimų emigruoti iš Lietuvos, 29,6 proc. respondentų atsakė, kad išvykti norėtų, bet ne visam laikui. Na, o kad emigruoti planuoja jau netrukus arba per ateinančius dvejus metus, nurodė dar kiek daugiau nei dešimtadalis apklausos dalyvių.
Apibendrinant apklausos duomenis galima teigti, kad daugiau nei pusė Lietuvos miestų gyventojų apie emigraciją iš šalies negalvoja, tačiau daugiau nei du ketvirtadaliai emigruoti norėtų, o kai kurie jau yra pasirengę išvykti artimiausiu metu.
Priminsime, kad ši apklausa buvo atlikta penkiuose didžiuosiuose Lietuvos miestuose, kur gyventojų nuotaikos gerokai pozityvesnės nei kaime. Galima spėti, kad apklausdami ir nedidelių miestų bei kaimiškų vietovių gyventojus pamatytume gerokai didesnį emigruojančiųjų skaičių.
Na, o kad naujosios bangos emigrantai artimiausiais metais sugrįš į Lietuvą, dauguma respondentų taip pat nesitiki. Tik mažiau nei 5 proc. apklausos dalyvių mano, kad artimiausiais metais namo parvyks daugiau nei pusė emigravusiųjų. Daugiausiai – trečdalis respondentų buvo linkę manyti, kad sugrįžti gali tik 5–15 proc. emigravusiųjų, o penktadalis nurodė manantys, jog sugrįš tik vienetai.

Ar jūs turite ketinimų emigruoti iš Lietuvos? (proc.)

Ne     57
Norėčiau išvykti, bet ne visam laikui     29,6
Taip, per ateinančius dvejus metus     7,2
Taip, netrukus     5,4
Nežinau     0,8

Jūsų nuomone, kiek naujosios bangos emigrantų artimiausiais metais grįš į Lietuvą? (proc.)

5–15 proc.     32,4
Vienetai     20,4
1–4 proc.     18,8
20–45 proc.     17,2
Nežinau     5,8
Daugiau nei pusė     4,8
Kita     0,6

Šaltinis: „Veido“ užsakymu rinkos tyrimų ir konsultacijų bendrovės „Prime consulting“ 2014 m. sausio 27–29 d. atlikta Lietuvos didžiųjų miestų 500 gyventojų apklausa. Cituojant apklausą, nuoroda į „Veidą“ būtina.

Daugiau šia tema:

Straipsnis publikuotas: http://www.veidas.lt

Straipsnio adresas: http://www.veidas.lt/daugiau-nei-40-proc-miestieciu-noretu-emigruoti-is-lietuvos

© 2002-2009 UAB "Veido periodikos leidykla". Visos teisės saugomos.