2010 Gegužės 20

Emigracija

Lietuvos emigrantai keičiasi

veidas.lt

Ekonominis sunkmetis keičia lietuvių emigrantų būrį: jame vis daugiau išsilavinusių, geras profesijas tėvynėje įgijusių, bet perspektyvų čia normaliai gyventi nebematančių žmonių.

Tarptautinės migracijos organizacijos Lietuvos biuras palygino 2008 m. norėjusių ir dabar norinčių emigruoti lietuvių atsakymus. Labiausiai – 131 proc. išaugo norinčių emigruoti jaunų žmonių iki 29 m. grupė, 30–39 m. grupė pagausėjo 125 proc. Pagal išsilavinimą labiausiai (128 proc.) padidėjo aukštąjį mokslą baigusių žmonių noras emigruoti. “Potencialiais emigrantais tampa vis jaunesni, vis geriau išsilavinę, bet negalintys savęs Lietuvoje realizuoti žmonės”, – komentuoja biuro vadovė Audra Sipavičienė.

Seniau emigruodavo daugiau darbininkų, o dabar išvyksta jau ir daug specialistų, turinčių aukštąjį išsilavinimą. Lietuvoje nebeišgyvena ir darbą svetur susiranda vis daugiau medikų, farmacininkų, dizainerių, maketuotojų, architektų. “Anksčiau kolegos dažniausiai išvykdavo studijuoti ar tiesiog įgyvendinti įdomesnių projektų, pasisemti idėjų, o dabar dažniausiai girdime apie ekonomines išvykimo priežastis”, – sako Architektų sąjungos pirmininko pavaduotoja Rita Raugalytė.

Įdarbinimo užsienyje paslaugas teikiančios agentūros “Aulina” darbuotojai taip pat pastebi kintantį emigrantų socialinį statusą: tarp jų dabar nemažai vadybininkų, verslą praradusių žmonių.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentarai (4)

 1. patarimo patarimo rašo:

  Gaunu 682Lt i rankas, kaip isgyventi mylimoj gimtinej?Bekt ir neatsisukt is jos…

 2. Deja Deja rašo:

  situacija iš tiesų bauginanti, bet anot mūsų premjero: “Krizę mes jau įveikėme” :) . Kas tie mes? Konservatoriai? Retorinis klausimas.

 3. Pilietis K Pilietis K rašo:

  Patarimas
  O gal atsiseskit ir pagalvokit ka mokate dirbti, o ne ka jums siulo? Tada suzinosite ka galite dirbti ir kiek istikro galite uzdirbti.

 4. Pilieciui K Pilieciui K rašo:

  Tamstos isvedziojimai niekiniai. Zmogui isvaziavus jo gebejimai ir kompetensijos per viena nakti neisauga 3 ar 4 kartus. O vat atlyginimai isauga! Ir jai manes LT niekas nevertina. Arba kitaip tariant nori isnaudoti, siulydami niekingus atlyginimus. Tai cia jau reiktu kalbeti ne apie darbuotoju kompetensijas, o apie darbdaviu ir valdziazmogiu morales ir kompenesiju lygi. Tiksliau ju nebuvima :) )


Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

 • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

  Apklausos rezultatai

  Loading ... Loading ...